Hudobná streamovacia služba od Apple oficiálne odštartovala 30. júna 2015. Mnohí analytici jej veľké šance nedávali. A čo dnes? Apple Music má už 60 miliónov predplatiteľov. Číslo stále rastie!

Apple Music má už 60 miliónov predplatiteľov, číslo stále rastie

Apple má podľa nových správ nárok na oslavu. Za 4 roky existencie jeho hudobnej stremovacej služby získal až 60 miliónov platiacich užívateľov. Je to fantastický výsledok nakoľko práve služby by mali byť niečim, v čom bude Apple v budúcnosti najziskovejší. Eddy Cue sa k tomuto výsledku samozrejme verejne vyjadril a povedal, že je s ním nadmieru spokojný.

Podľa jeho slov ale Apple nezaspí na vavrínoch a neustále bude pracovať na zdokonalovaný tejto služby. Platforma by sa chcela v budúcnosti ešte viacej rozšíriť na Android. To je ale trochu ťažké. Nie technologicky ale kvôli používateľom. Väčšina majiteľov Androidu nechce používať služby od Apple.

Duplikované skladby v Apple Music sú minulosť.
Apple Music hlási úspech.

Eddy Cue tiež prezradil, že samotné rádio Beats 1 má desiatky miliónov poslucháčov. Konkrétne číslo ale nepadlo. Tak isto sme sa nedozvedeli ani to, koľko užívateľov má Apple Music na konkurenčnej platforme Android. Hoci Eddy potvrdil, že číslo približne pozná, nemohol ho verejne prezradiť. Vzhľadom na tento fakt odhadujeme, že to nebude žiadne veľké terno.

Keby sa Applu podarilo s Apple Music obsadiť Andorid vo významnejšej miere, určite by sa niekto zo spoločnosti verejne pochválil. Podľa Cua je však Apple Music najpoužívanejšia služba v ekosystéme spoločnosti. Ani to ale nie je žiadne prekvapenie. Predsa len momentálne tých služieb až toľko nie je.

Výborný výsledok, najmä v USA

Konkurenčné Spotify sa v poslednom verejnom prehlásení pochválilo číslicou 100 miliónov platiacich používateľov. Apple Music má o 40 miliónov predplatiteľov menej. Je to síce menej, ale treba dodať, že služba je tu aj podstatne kratšie ako konkurenčný Spotify. Navyše Apple predsa len konkurenciu v istom smere predbehla. Konkrétne v USA.

Apple Music si tu predpláca až 28 miliónov používateľov. Spotify „len“ 26 miliónov. Na tomto trhu teda jasne vedie Apple. Vo svete však ešte stále nie. Uvidíme, ako sa bude službe dariť naďalej. Sami ju používame už od predstavenia a nevieme si ju vynachváliť. Dobrá práca Apple.

Apple Music má už 60 miliónov predplatiteľov. Patríš medzi nich? – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Prečítajte si tiež  Apple oficiálne ukončilo predaj 21.5" iMacov s Intel procesormi
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here