Mobilná streamovacia služba tu už funguje niekoľko rokov a za ten čas si našla milióny predplatiteľov. Apple samozrejme vie, že nie je dokonalá a preto ju teraz vylepšil. Upravilo sa používateľské rozhranie, pridalo niekoľko funkcií, no a medzi tými funkciami je aj jedna, veľmi užitočná. Duplikované skladby v Apple Music sú minulosťou.

Duplikované skladby v Apple Music sú minulosť, aplikácia vás upozorní

Každý počúvame hudbu a veľa z nás na to používa Apple Music. Služba si za pár rokov našla po celom svete milióny používateľov a stala sa plnohodnotným konkurentom, pre prvú najväčšiu a najrozšírenejšiu streamovaciu službu, Spotify. Ako sa ale počas používania časom ukazuje, nič nie je dokonalé. Služba od Apple mala už od začiatku svoje muchy a nedokonalosti. Niektoré veci v Cupertine jednoducho nedomysleli, iné veci chceli pridať neskôr aby mali čo v budúcnosti predstaviť. Dnes dostaneme jedno takéto vylepšenie.

Duplikované skladby v Apple Music sú minulosť. Všetko sa to stalo vďaka tomu, že Apple pridal do služby technológiu, ktorú nájdeme u konkurencie už niekoľko rokov. Hlavný problém bol v tom, že pokiaľ ste si chceli pridať pesničku, a túto pesničku ste už vo svojej knižnici mali (a povedzme ste na to zabudli), jednoducho sa pridala. Následne sa stávalo, že vám hrala tá istá pesnička aj niekoľko krát za sebou ak ste si púšťali svoje skladby postupne. To môže byť trochu otravné.

Duplikované skladby v Apple Music sú minulosť.
Porovnanie Apple Music iOS 12 vs. iOS 13 (Cnet) – svetapple.sk

Po novom po pridaní skladby systém prebehne celú vašu knižnicu a skontroluje či tu už taká skladba nefiguruje. Ak áno, vyskočí na vás okienko s upozornením. To môžete buď potvrdiť a skladbu nepridať, alebo nepotvrdiť a skladbu aj tak pridať. Je to možno maličkosť, ale veľmi vďačná maličkosť.

Apple Music postupne napreduje

Začalo to pomerne nevinne a Apple Music sa dnes vo veľkom rozširuje. Na iPhonoch či iPadoch už dávno nahradil okienko iPod a na počítači Mac po novom nahradí časť aplikácie iTunes, ktorá skončila svoju púť. Apple v poslednej verzií aplikácie značne vylepšil používateľské rozhranie a pridal chýbajúce funkcie.

DUpozornenie na duplikované skladby je jedna z nich. Nájdeme tu ale aj prehrávanie textu skladby počas toho ako nám hrá. Uvidíme, čo na to budeme hovoriť počas používania. Zatiaľ sme ale s novinkami spokojní.

Duplikované skladby v Apple Music sú minulosť.
Duplikované skladby v Apple Music sú minulosť. – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

Prečítajte si tiež  Ming-Chi Kuo: Nový iPhone SE príde až v roku 2022. Dostane podporu 5G siete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.