Internet je veľmi zaujímavé miesto, na ktorom sa každý deň môžeš dozvedieť nové a nové zaujímavé veci. Medzi ne napríklad patria aj správy o dianí v zahraničí, konkrétne dnes v ďalekej Amerike, kde sa snažia presadiť právnici 5 štátov celkom nový zákon, ktorý by prinútil Apple a iné technologické spoločnosti, aby ponúkli jednoduché návody na opravu ich poškodených zariadení aj pre bežných používateľov a rovnako to sprístupnili originálne náhradne diely pre menšie servisy či priamo používateľov a nie len pre vybrané autorizované servisy, ktorých je málo a s opravami je problém!

Návody

Ono, vymeniť si displej na iPhone zas nie je až také komplikované. Netvrdíme, že to zvládne ktokoľvek a určite na to treba určitú presnosť a zmysel pre detail, no na druhú stranu to nie je ani až taký problém. Najmä ak má človek k takejto oprave patričné náradie, originálny náhradný diel a podrobný návod, ktorý mu stručne vysvetlí ako na to. Toto sa presne snažia presadiť právnici 5 Amerických štátov a to konkrétne v štáte Nebrasca, New York, Minesota, Massachusetts a v Kankaske. Táto na prvý pohľad bizarná správa dáva ale celkom dobrý zmysel a ak sa nad tým človek zamyslí tak zistí, že je to fajn nápad.

Pokiaľ sa ti iPhone rozbije a nemáš po ruke autorizovaný servis na to aby si ho dal opraviť, si nútený využiť služby iného, neautorizovaného servisu, no a ten môže pri výmene použiť nekvalitný diel, nekvalitné náradie a podobne. Proste to nemusí byť úplne šťastné riešenie. Právnici sa ale snažia presadiť zákon, ktorý by veľké technologické firmy zaväzoval k tomu, aby svoje originálne komponenty ponúkalo aj bežným servisom a rovnako tak svoje schémy na výmenu určitých dielcov. Pokiaľ by zákon prešiel v čo i len jednom štáte, bola by to už len otázka času, kedy by vlna spustila kopu ďalších žiadostí a zákon sa rozšíril do celých spojených štátov.

V takomto prípade by tu vznikol ďalší zaujímavý priestor pre konkurenciu v oblasti servisu smartfónov. Ceny by teoreticky mohli ísť dole, no čo je ešte lepšie, po nejakom tom čase by sme sa podobných noviniek mohli dočkať aj v Európe. Pre nás je to totižto plus, tak prečo nevyužiť šancu však? V súčasnosti si môžeš svoj telefón opraviť na Slovensku v PCexprese. Chalani majú skúsenosti, talent a hlavne rýchlosť, teda šetria tvoj čas.

Repair - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Takto sa Steve Balmer, bývalý šef Microsoftu smial, keď Apple predstavil prvý iPhone v roku 2007
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.