Hoci je Apple jedna z najznámejších a najhodnotnejších spoločnosti v histórií ľudstva, predsa len sú tu nejaké tie veci, kde pôsobí mierne špekulantsky. Sú to napríklad ceny samotných zariadení a ich pamäťových verzií či to, čo dostane do smartfónu po stránke technológie aj keď všetci vieme, že by sa tam dalo napchať ešte viac. “Nehejtujme” ale, poďme radšej chváliť, za model SE si to totiž Apple zaslúži. Prečo?

Apple nám splnilo sen

Apple tu nič neskúšalo, teda áno skúšalo, zobralo iPhone 6S a dala ho do tela modelu 5S. To sa nám ale práveže veľmi páči. Prečo? Je vidno, že tu nie sú žiadne výrazné kompromisy a tiež je vidno, že ak sa niekde šetrilo, tak to bolo len na miestach, kde si to nikto nevšimne. Nemáme totiž z tohto produktu pocit, že by šlo o pokus vyrobiť čo najlacnejší smartfón a následne ho lacno predať..

- Reklama -

Máme práveže pocit, že nám Apple pripravilo fantastický produkt, ktorý dokáže presne to, čo vlajková loď spoločnosti a ponúka nám ho za bezkonkurenčnú cenu. Najmä ak si uvedomíme, že ide dosť možno o najvýkonnejší smartfón na svete, keďže má menší displej, ale HW úplne rovnaké ako v iPhone 6S. No a ako nám to Apple vlastne splnilo sen?

applepay_large

Vysvetlenie je jasné. Po predstavení iPhonu 6 a iPhonu 6 Plus v septembri 2014 začali po svete kolovať informácie o tom, že Apple už nikdy nepredstaví 4″ model a posledným takýmto zariadením je iPhone 5S, ktorý ale po príchode modelu 6S alebo 7 navždy svoju cestu skončí. Už sme sa s tým teda celkom zmierili ale pravda je taká, že sa smartfón predával stále nadštandardne dobre. Dokonca aj v roku 2015.

Dôvod predstaviť jeho nástupcu bol teda veľmi logický a my si myslíme, že aj vydarený. Ľuďom sa totiž veľkosť a aj dizajn páči, ale nie vždy musia byť úplne spokojný s výkonom. Toto všetko novinka ponúka a ešte k tomu ani nestojí dvojmesačný plat, aj keď sa tvojej peňaženky určite značne dotkne.

Celé to teda vyzerá ako vystrihnuté z fantastického sna a my sme strašne radi, že sa Apple vybralo práve touto cestou. Dúfajme teda, že trend bude udržiavať aj naďalej a iPhone SE nie je posledným malým iPhonom, ktorý tu kedy bol!

apps_2_large

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.