Počas posledných rokov zažíva Apple každý jeden pomerne veľký rast a zarába miliardy amerických dolárov prakticky denne. Nebolo tomu ale vždycky tak. Fantastické predaje sme pred pár rokmi považovali také, ktoré sú dnes veľmi bežné. Apple len posledných pár rokov výrazne vystrelilo, čo sa týka predajov iPhonov a môže za to jedno jediné miesto na zemi! 

500 miliónov v 2014, 1 miliarda v 2016

Začiatkom roka 2014 sme priniesli článok o tom, že Apple čoskoro dovŕši métu 500 miliónov predaných iPhonov. Malo ísť o predaje za 7 rokov, od predstavenia prvého iPhonu. Neprešlo ani dva a pol roka ap ísali sme o magickom úspechu Applu, kedy prekročilo hranicu 1 miliardy. Niekedy v polovici budúceho roka ale predpokladáme, že budeme hovoriť o ďalšom úspechu, 1,5 miliardy. To všetko po dvoch rokoch. Apple jednoducho vybehlo neskutočným tempom smerom na vrchol aj keď popravde už aj pred tým, bola spoločnosť pekelne vysoko. Čomu vďačí za svoj „rýchly rast“?

- Reklama -

Samozrejme, predovšetkým dobrým nápadom a produktom, o ktoré bol vo svete obrovský záujem avšak jeden z hlavných krokov, ktoré jej zabezpečili úspech bol rozšírený vstup na Čínsky trh. Apple si uvedomilo aký je vlastne obrovský a dnes tu predáva desiatky miliónov zariadení ročne. Taktiež sa pravdepodobne o dosť lepšie spropagovalo v Európe, kde má iPhone omnoho viac ľudí ako napríklad pred 4 rokmi a v domovskej USA. Pokiaľ by Apple nevstúpilo na Čínsky trh, možno by sme o miliarde nehovorili ani dnes. Okrem iného ale netreba zabúdať ani na Indiu, v ktorej spoločnosť práve zažíva obrovský rozvoj.

Konkurencia môže iba ticho sedieť a závidieť, pretože také predaje ako Apple robí so svojim jediným High-end modelom môže ona urobiť len s desiatkami zariadeniami, na ktorých nemá ani zďaleka taký zisk a takú maržu, akú má práve. Apple Držíme palce v ďalšom úspešnom raste!

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt apple iphone

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.