Po predstavení nového iPhonu padla na Apple obrovská kritika. Neponúkla totiž taký dizajn ako by mnohí boli očakávali a veľké displeje začali nápadne pripomínať tie od konkurenčnej juhokórejskej spoločnosti. Apple ho však nestíha vyrábať! Opäť sa teda opakuje pravidelný scenár!

Nestíhajú!

Po naozaj rekordných predobjednávkach, s ktorými pravdepodobne nepočítala ani samotná Jablková spoločnosť a vybavovaním ktorých aj oddialila dodanie nových iPhonov, prichádza ďalší naozaj závažný problém! V čínskom Foxconne totiž nestíhajú nové iPhony vyrábať aj napriek tomu, že sa z továrne chrlia naozaj v najväčšom počte v histórií!

foxconn_workers_2
Vo Foxconne majú vraj až 100 výrobných liniek – svetapple.sk

Výroba je naozaj rekordná!

Podľa niektorých neoficiálnych zdrojov má továreň k dispozícií okolo 100 výrobných liniek, ktoré z dôvodu záujmu musia bežať nepretržite. Apple vyrobí pritom okolo 120 000 kusov iPhonu 6 Plus a 400 000 kusov iPhonu 6 denne. Hlavným dôvodom, prečo je iPhonov 6 Plus výrazne menej je nedostatok 5,5″ displejov!

iPhone-6-press-image-1280x1211
Čím kontroverznejší dizajn, tým väčší záujem! Toto je pri Jablkovej spoločnosti častokrát pravidlom – svetapple.sk

Všetky Plus vyrába Foxconn!

Podľa posledných správ všetka zodpovednosť za iPhony 6 Plus spadá na plecia spoločnosti Foxconn, na ktorú je premiestnená celá ich výroba. Menšie iPhony 6 sa taktiež vyrábajú vo väčšej miere vo Foxconne, no výroba je čiastočne rozdelená aj do továrne spoločnosti Pegatron. Obidve továrne teda čakajú pravdepodobne naozaj hektické týždne, kým dodajú všetky iPhony!

iPhone-6-colors-press-image-1280x1137
O iPhony 6 je rekordný záujem – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.