Technologický gigant z Cupertina dokáže niekedy veľmi prekvapiť. Len deň pred konferenciou zverejnil odporúčanie, v ktorom zákazníkom radil, aby sa vyhli používaniu iPhonu počas jazdy na výkonnej motorke. Dnes už vieme, prečo táto správa vznikla.

Zrejme netreba písať, že načasovanie „varovania“ bolo veľmi podozrivé. V skutočnosti však Apple nechcelo, aby si zákazníci poškodili nový iPhone 13 v akejkoľvek verzii.

Ako iste viete, tieto modely už nemajú len optickú stabilizáciu obrazu ale rovno optickú stabilizáciu senzora (ktorou doteraz disponoval len iPhone 12 Pro Max).

Šošovky boli navyše prepracované a môžu obsahovať komponenty s vyššou náchylnosťou na poškodenie pri „tvrdom zaobchádzaní“. Treba si preto dávať pozor.

Apple porušuje vlastné odporúčania 

Prezentačné video na iPhone 13 mini a iPhone 13 však porušuje všetky zásady z tlačovej správy. Hoci sa tu nachádza len nízkoobjemový skúter, ktorý nevytvára vibrácie s vysokou amplitúdou v určitých frekvenčných rozsahoch, Apple vo svojej správe tvrdí, že zákazníci by sa mali čo najviac vyhýbať akýmkoľvek motorkám. Ich dlhodobé používanie spolu s iPhonom na riadidlách môže vyvolať nefunkčnosť niektorých kamerových systémov.

Prečítajte si tiež  Reklama na Cinematic Mode pre iPhone 13 bola natočená v Česku

Pripočítajme k tomu celkom drsné pády či nepriaznivé počasie a okamžite zistíme, že táto reklama je vlastne návodom, ako nepoužívať iPhone 13 mini a iPhone 13. Veď sa na ňom nenachádzalo ani len ochranné puzdro…

https://www.youtube.com/watch?v=m43rh-pI0P0

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.