Po predstavení nových Apple produktov trvá vždy len niekoľko minút, kým sa internetová stránka Apple.com aktualizuje a prinesie všetky zmeny. Deje sa to po celom svete a týka sa to skoro všetkých jazykových mutácii. Samozrejme, okrem tej slovenskej.

Je už takmer zvykom, že po tom čo Apple uvedenie nové produkty čakáme na našom území niekoľko týždňov či mesiacov na zmenu. No a ako sa ukazuje, všetko sa opakuje aj v roku 2021.

Pokiaľ si chcete prečítať niečo o iPhone 13, Apple Watch Series 7, iPade mini 6. generácie či iPade 9. generácie, musíte zamieriť na českú stránku Apple.cz.

Na Slovensku totižto tieto zariadenia ešte „neexistujú“ a ako čerstvé novinky nám Apple servíruje iPhone 12/12 Pro, AirTag či iPad Pro s procesorom M1.

Prečo je to tak? 

Ak sa pýtate na dôvod, odpoveď je celkom jednoduchá. Spoločnosť Apple na Slovensku nemá ani vlastný Apple Online Store a naša krajina je v jej ponímaní len malá ihla vo veľkej kope sena.

Prečítajte si tiež  Príchod AirPods 3 je za rohom. Slúchadlá zamierili do produkcie

Technologický gigant teda nepovažuje za prioritu, aby aktualizoval svoje stránky aj u nás, hoci by sa to možno patrilo. Stále netreba zabúdať, že spoločnosť Apple je najhodnotnejšia technologická firma na svete.

Aktualizovať si internetové stránky po celom svete teda nemôže byť také náročné, aby to trvalo niekoľko dlhých týždňov alebo mesiacov.

Napíšte nám do komentára, čo si o tomto prístupe myslíte vy. Vadí vám, že na nás Apple takýmto spôsobom rok čo rok zabúda alebo to vôbec neriešite? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -