Apple plánuje ešte lepší a aj lacnejší iPhone

0
Lepsi-a-lacnesi-iphone-2018

Spoločnosť Apple nám na tento rok chystá veľké prekvapenia v podaní iPhonov. A to presne tri – najväčší iPhone všetkých čias, nový iPhone rovnakej veľkosti ako súčasný iPhone X a jeden lacnejší model s upravenými funkciami.

Kedy nové iPhony uzrú svetlo sveta a aké budú?

Nových modelov mobilných zariadení od jabĺčkovej spoločnosti by sme sa mali dočkať v septembri. Táto informácia sa ešte môže zmeniť, ale tieto „predvádzačky“ sa predsa vždy konajú v rovnakom mesiaci.

Ten najväčší by sa mal pýšiť až 6,5″ obrazovkou, čo je v porovnaní so súčasným najnovším modelom o výrazný kus viac. Jeho telo však bude veľkosťou podobné iPhonu 8 Plus, len jeho obrazovka dostane nový rozmer. Takmer o palec viac, to už je čo povedať. Pôjde akoby o iPhone X Plus. Väčšia obrazovka by mala poskytnúť väčší komfort hlavne používateľom, ktorí majú iPhone ako pracovnú stanicu. Teda vytvoriť tabuľku, či napísať dlhší e-mail bude rýchle a pohodlné. Otázne však je, či práve vďaka tomu neklesne predaj iPadov.

Nové iPhony by mohli disponovať aj funkciou E-SIM, pomocou ktorej by sa dalo pripojiť mobil do viacerých sietí bez potreby SIM karty. Kompromisom by však skôr mohla byť podpora dvoch SIM kariet, nakoľko E-SIM vo svete ešte nie je rozšírená a niektorí operátori ju nechcú prijať.

Spoločnosť Apple má v pláne pokračovať s OLED technológiou a ostrým rozlíšením obrazovky 1242 x 2688.

iPhone X trochu sklamal

O iPhone X sa toho dopredu veľa napísalo, neustále vznikali nové a nové koncepty, návrhy. Ako vždy pri každom očakávanom modeli. Avšak, spoločnosť Apple pri tomto revolučnom modeli určite čakala väčší „boom“. V poslednom štvrťroku 2017 sa týchto modelov predalo okolo 77,3 milióna kusov. Analytici však predpokladali predaj vyšší zhruba o 80 miliónov kusov. Nižšia predajnosť vraj pramení najmä z vysokej ceny iPhonu, ale aj z iného dizajnu, na aký sme boli doteraz zvyknutí.

Práve preto sa teraz spoločnosť snaží vyvinúť minimálne rovnakú kvalitu, s väčšinou funkcií posledného modelu, no v lepšej cene.

Zdroj: bloomberg.com

 

About The Author

Apple = ♥