Na WWDC 2024 predstavila spoločnosť Apple úplne novú a vlastne aj prvú natívnu aplikáciu Kalkulačka pre iPadOS 18, ktorá prináša inovatívne funkcie a špeciálnu podporu pre Apple Pencil. Firma do nej zakomponovala technológie, ktoré nenájdete v žiadnom konkurentovi stiahnutom z App Store.

Tak napríklad, nová funkcia Math Notes umožňuje používateľom písať alebo zadávať matematické výrazy a okamžite ich riešiť vlastným rukopisom. Táto funkcia je užitočná nielen v škole, ale aj napríklad pri výpočtoch v práci alebo doma.

Aplikácia obsahuje aj grafickú funkciu, ktorá umožňuje písať alebo zadávať rovnice a jedným kliknutím vložiť graf. Užívatelia môžu pridať viacero rovníc na jeden graf a vidieť ich vzájomné vzťahy. Math Notes sú automaticky dostupné v aplikácii Notes v novom priečinku Math Notes.

Screenshot
Screenshot

Nová kalkulačka pre iPad ponúka základné aj vedecké kalkulačky, ktoré umožňujú jednoducho zobraziť celé výrazy pred ich dokončením. Funkcia História pomáha sledovať predchádzajúce výpočty a konverzia jednotiek umožňuje rýchlo previesť dĺžky, hmotnosti, meny a atď podobne, ako v spotlight vyhľadávaní.

Prvá vývojárska beta verzia iPadOS 18 je dostupná od dnes, s verejnou betou prichádzajúcou v júli a oficiálnym vydaním na jeseň. Dajte nám vedieť do komentára, či vás táto novinka potešila.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Výroba AirPods Pro 2. generácie mala byť pozastavená. Apple nemá problémy len s iPhonom 14 Pro
Môže ťa zaujímať
- Reklama -