Apple počas dnešného dňa prezentovalo ekonomické výsledky za druhý štvrťrok 2020. Počas tejto udalosti padla aj otázka, ktorá sa týkala predstavenia iPhonu 12. CFO (Chief Financial Officer) spoločnosti Luca Maestri prezradil, že firma vydá novinku neskôr ako je to obvyklé.

Apple potvrdilo, že iPhone 12 bude trochu meškať.

Vyzerá to tak, že všetci leakeri a analytici mali pravdu. Jedna z najväčších technologických spoločností na svete skutočne nestíha. Dôvodom sú problémy v dodávateľských reťazcoch, ktoré spôsobila pandémia koronavírusu.

K tejto téme sa dnes vyjadril aj šéf financií Applu, ktorý potvrdil, že tohtoročné iPhony prídu na trh neskôr, ako je to obvyklé.

Očakávať teda nemusíme tradičný septembrový začiatok predaja a dokonca ani predstavenie. Do podrobností sa ale nezachádzalo…

Luca Maestri prezradil, že v porovnaní s minulým rokom sa bude meškanie vzťahovať maximálne na niekoľko týždňov. Nebude to teda nič strašné.

Ak iPhone 11 a iPhone 11 Pro prišiel do predaja koncom septembra, jeho nástupca, iPhone 12 môže prísť do predaja v polovici októbra. Nechajme sa prekvapiť, ako to napokon dopadne.

Apple by mohlo konferenciu v takomto prípade usporiadať ešte počas deviateho mesiaca s tým, že by si zákazníci počkali na nové produkty cca 2 týždne. Dávalo by to zmysel a firma by dobehla cca mesiac trvajúce meškanie. Držíme palce…

zdroj

Prečítajte si tiež  Toto je výrobná cena iPhonu 12 Pro. Tvorí približne 27% z ceny produktu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.