Obdobie karantény pocítili takmer všetky podnikateľské odvetvia po celom svete. Cupertinský gigant nebol výnimkou. V niektorých prípadoch sa predaje produktov dostali na minimá. Neplatí to však pre iPhone. Aj keď sa smartfóny globálne prepadli o cca 14%, Applu sa darilo. iPhone zaznamenal až 25% medziročný nárast.

Apple predával iPhony lepšie ako minulý rok!

Zdá sa, že ľudia počas druhého štvrťroku 2020 investovali do iných vecí, ako práve do nákupu nových smartfónov. Medziročný pokles zaznamenali 4 z 5 hlavných výrobcov. Tým jediným, ktorý sa raduje z dobrých správ, je samozrejme spoločnosť Apple.

Podľa prieskumu, o ktorý sa postarali v Canalys bola táto firma extrémne úspešná. Zákazníkom dokázala odoslať až 45,1 milióna zariadení, čo predstavuje medziročný nárast na úrovni 25%! V takýchto ťažkých časoch je to takmer neuveriteľné.

Ak by sme však pátrali po dôvode, veľa času by nám to nezabralo. Počas spomínaného obdobia firma predstavila iPhone SE 2. generácie, ktorý tvorí 1/4 aktuálneho predaja. Tento model si teda získal srdcia ľudí po celom svete.

Pokiaľ sa pozrieme na všetky zariadenia (od všetkých výrobcov) odovzdané zákazníkom počas Q2 2019, dospeli by sme k číslu 331,8 milióna jednotiek. Pre porovnanie, v rámci Q2 2020 to bolo „iba“ 284,7 milióna jednotiek.

Prekvapil najmä Huawei, ktorý si pohoršil len o 5% a predbehol doterajšieho vedúceho juhokórejského giganta, spoločnosť Samsung. Ten zaznamenal pokles na úrovni až -30% (najviac zo všetkých). Na treťom mieste je Apple s +25% plusom a za ním sa nachádza Xiaomi s -10% predajom. Päticu uzatvára Oppo s poklesom -16%.

Celkovo je na tom trh medziročne horšie -14%. Určite to pre mnohých výrobcov nie je dobrá správa, no na druhej strane vznikali prognózy, ktoré naznačovali viac ako -30% pokles (ktorý pocítil v podstate len Samsung). Napokon to teda nedopadlo až tak zle…

iPhone predaje

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.