Apple práve predstavilo iPhone 11, ktorý nás na prezentácii veľmi prekvapil. Nové zariadenie prináša viac ako sme od neho očakávali a vďaka tomu sme z neho nadšení. Pozrite sa na všetky novinky v stručnosti.

Apple práve predstavilo iPhone 11, poteší cenovka a fantastický výkon.

Prvou a asi najdôležitejšou informáciou je, že maloobchodná cenovka nového iPhonu bude začínať na sume len 699$. Len tak pre zaujímavosť, predchodca, iPhone XR štartoval na sume 749$. Apple teda po prvý krát zlacnilo svoje zariadenie. Nový iPhone prichádza s novým skleneným dizajnom, ktorý prináša konkrétne 6 farieb. Je ňou fialová, biela, zelená, žltá,čierna a product (RED) teda červenú.

- Reklama -

Pod kapotou nájdeme extrémne výkonný procesor Apple A13 Bionic. Apple sa na prezentácii stihlo pochváliť informáciou, že tento procesor je vôbec najrýchlejším, aký sme kedy mohli v smartfóne vidieť (aj vrámci konkurencie). To isté platí aj o extrémne výkonnej grafike. Hranie hier cez službu Apple Arcade bude jednoducho zábava.

Na prednej strane nájdeme úplne rovnaký displej ako mal jeho predchodca. Jedná sa o 6,1″ LCD displej s rozlíšením s rozlíšením 1792 x 828 px a 326ppi. Face ID ostáva rovnaké. Iná je však predná kamera, ktorá ma po novom rozlíšenie až 12 megapixelov (predchodca mal 7MPx) a možnosť natáčať spomalené zábery, ktoré Apple nazýva ako „Slofies“. Zariadenie neobsahuje 3D Touch.

Zadná kamera

Kapitolou samou o sebe je zadná kamera zariadenia. Tá sa nachádza v novom výreze v tvare štvorca. Konkrétne tu nájdeme až 2 šošovky fotoaparátu, vďaka čomu bude zariadenie fotiť skutočne úchvatne. Jedna je klasická a druhá je 13 mm širokouhlá s 2x optickým zoomom. Okrem mnohých vylepšení Apple pridalo aj špeciálny nočný režim, vďaka ktorému budú zábery v tme na úplne inej úrovni. Taktiež je tu aj úplne nový režim portrétov. Ten bude perfektne fungovať na domácich miláčikov.

Novinkou je funkcia Qick Take, ktorá umožňuje snímanie rýchleho videa vo fotografickom režime. Stačí ak podržíte palec na tlačidle spúšte. Je to v podstate podobné ako Instagram Stories.

Cena a dostupnosť

Ako už bolo uvedené vyššie, zariadenie bude štartovať na sume 699$. Predobjednať si ho budete môcť 13. septembra a do predaja príde o týždeň neskôr, 20. septembra. Oficiálne Slovenské ceny nového iPhonu môžet vidieť v tomto článku.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.