Na tento update sme sa mimoriadne tešili. Je to v podstate priama reakcia na pandémiu koronavírusu, ktorá nám všetkým komplikuje život. Apple sem pridalo množstvo vylepšení, ktoré ho naopak trochu zjednodušia. Prečítajte si o všetkom, čo sa v iOS 13.5 a iPadOS 13.5 zmenilo…

Apple práve vydal iOS 13.5 a iPadOS 13.5

Nová aktualizácia iOS 13.5 zrýchľuje prechod k zadávaniu kódu na zariadeniach s Face ID, keď máte nasadené rúško, a prináša rozhranie Exposure Notification API na podporu sledovania šírenia nákazy COVID-19 v apkách od úradov verejného zdravotníctva. Táto aktualizácia zároveň prináša možnosť ovládať automatické zvýrazňovanie videodlaždíc v skupinových FaceTime hovoroch a obsahuje opravy chýb a ďalšie vylepšenia.

Face ID a kód

  • Zjednodušený proces odomykania zariadení s Face ID, keď máte nasadené rúško.
  • S nasadeným rúškom sa po potiahnutí nahor od spodného okraja na zamknutej obrazovke automaticky zobrazí pole na zadávanie kódu.
  • Rovnako funguje aj autentifikácia v App Store, Apple Books, Apple Pay, iTunes a ďalších apkách, ktoré podporujú prihlasovanie pomocou Face ID.

Hlásenia o vystavení nákaze

  • Rozhranie Exposure Notification API na podporu sledovania šírenia nákazy COVID-19 v apkách od úradov verejného zdravotníctva.

FaceTime

  • Ovládanie automatického zvýrazňovania v skupinových FaceTime hovoroch umožňuje vypnúť zväčšovanie dlaždice s hovoriacou osobou.

Táto aktualizácia obsahuje aj opravy chýb a ďalšie vylepšenia.

  • Oprava problému, pri ktorom sa pri pokuse prehrať streamované video z niektorých webových stránok mohla zobraziť čierna obrazovka.
  • Oprava problému s načítaním návrhov a akcií v menu zdieľania.

Niektoré funkcie nemusia byť dostupné vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach.

Apple práve vydal iOS 13.5 a iPadOS 13.5!
Apple práve vydal iOS 13.5 a iPadOS 13.5!
Prečítajte si tiež  iPhone X Plus bude vyzerať takto!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.