Aj keď sa Apple globálne zameriava predovšetkým na svoje najnovšie produkty, pri aktualizáciách softvéru myslí na to, že existuje pomerne dosť ľudí, ktorí ešte vlastnia iPhone 6, prípadne staršie modely a iPady. Presne pre tých teraz prišiel update iOS 12.5.2, ktorý opravuje závažné bezpečnostné chyby.

V princípe by mal riešiť rovnaký problém, ako na iOS 14.4.2, o čom sme si napísali pred niekoľkými minútami v tomto článku. Ak váhate, či si aktualizáciu nainštalovať, z nášho pohľadu by ste to mali urobiť.

Odporúča to koniec koncov aj samotné Apple a pokiaľ budete výzvu ignorovať, môžete sa stretnúť napríklad so škodlivým kódom, ktorý sa posledne dokázal dostať cez Safari priamo do iPhonu.

Pokiaľ si chcete aktualizáciu nainštalovať, otvorte Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > postupujte podľa pokynov spoločnosti. Nezabudnite nám tak isto napísať do komentára, či ste po inštalácii postrehli nejaké zmeny. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Oficiálne znenie aktualizácie

Táto aktualizácia obsahuje dôležité bezpečnostné aktualizácie a odporúčame ju všetkým užívateľom.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/sk-sk/HT201222

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.