Ak patríte medzi používateľov, ktorí si potrpia na svoju bezpečnosť, posledný update od spoločnosti Apple by ste nemali prehliadnuť. Technologický gigant pred niekoľkými minútami zverejnil aktualizáciu operačného systému iOS na verziu 14.4.2.

Ako sa uvádza v oficiálnom popise novinky, vylepšený softvér prináša dôležité bezpečnostné opravy a Apple ho odporúča nainštalovať všetkým používateľom.

Ako už býva zvykom, podobné drobné vylepšenia často prehliadame, no ako sme boli svedkami pri iOS 14.4.1, nie je to práve najlepší prístup. Práve tu firma zaplátala chybu, ktorá umožňovala nahrať škodlivý kód do vášho iPhonu prostredníctvom prehliadača Safari. V tomto prípade môže iOS 14.4.2 riešiť podobný problém.

Pokiaľ si chcete aktualizáciu nainštalovať, otvorte Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > postupujte podľa pokynov spoločnosti. Nezabudnite nám tak isto napísať do komentára, či ste po inštalácii postrehli nejaké zmeny. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Oficiálne znenie aktualizácie

Táto aktualizácia obsahuje dôležité bezpečnostné aktualizácie a odporúčame ju všetkým užívateľom.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/sk-sk/HT201222

Prečítajte si tiež  Apple radšej vo Veľkej Británii zakáže iMessage či FaceTime, než aby znížil zabezpečenie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.