Spoločnosť Apple pred malou chvíľou zverejnila novú verziu operačného systému iOS 15.3, na ktorý čakali mnohí používatelia trpiaci rôznymi problémami. Samotný update je dostupný od 19:00 a stiahnuť si ho môžete na všetky kompatibilné iPhony (od modelu 6S vyššie).

No a hoci prichádza táto novinka s pomerne veľkolepým označením, v skutočnosti je skôr veľkolepým sklamaním a Apple mohlo softvér označiť pokojne aj číslom iOS 15.2.2. Pravda je totiž taká, že iOS 15.3 neprichádza skoro s ničím novým a používatelia sa môžu tešiť maximálne z opráv chýb a nedostatkov, ktorými trepli staršie verzie.

- Reklama -

Samozrejme sa vývojári zamerali aj na bezpečnosť, ktorá by mala byť prioritou samotnej aktualizácie. Ak by ste ale chceli vedieť viac, Apple je zatiaľ s informáciami len veľmi strohé. Samotný iOS 15.3 má na našom iPhone 13 Pro Max cca 1 GB veľkosť (no tá sa môže líšiť od zariadenia).

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Ako nainštalovať iOS 15.3? Je to úplne jednoduché! 

Update vyvoláte manuálne tak, že prejdete do Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > Stiahnuť a nainštalovať. Takisto ale môžete počkať, kým vás systém vyzve sám za pomoci automatických aktualizácií (pokiaľ ich máte aktívne).

A tak ako vždy, aj v tomto prípade vám vrelo odporúčame, aby ste si zálohovali všetky svoje dáta a osobné údaje. Pokiaľ by náhodou nastali problémy (čo je však vysoko nepravdepodobné), ľahko sa vrátite späť. Ak ste si už iOS 15.3 nainštalovali, dajte nám vedieť do komentára, ako ste s ním spokojní. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.

Takto iOS 15.3 opisuje spoločnosť Apple

OS 15.3 obsahuje opravy chýb a aktualizácie bezpečnosti pre iPhone a odporúča sa pre všetkých užívateľov.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.