Spoločnosť Apple pred malou chvíľou zverejnila novú verziu operačného systému iOS 15.3, na ktorý čakali mnohí používatelia trpiaci rôznymi problémami. Samotný update je dostupný od 19:00 a stiahnuť si ho môžete na všetky kompatibilné iPhony (od modelu 6S vyššie).

No a hoci prichádza táto novinka s pomerne veľkolepým označením, v skutočnosti je skôr veľkolepým sklamaním a Apple mohlo softvér označiť pokojne aj číslom iOS 15.2.2. Pravda je totiž taká, že iOS 15.3 neprichádza skoro s ničím novým a používatelia sa môžu tešiť maximálne z opráv chýb a nedostatkov, ktorými trepli staršie verzie.

Samozrejme sa vývojári zamerali aj na bezpečnosť, ktorá by mala byť prioritou samotnej aktualizácie. Ak by ste ale chceli vedieť viac, Apple je zatiaľ s informáciami len veľmi strohé. Samotný iOS 15.3 má na našom iPhone 13 Pro Max cca 1 GB veľkosť (no tá sa môže líšiť od zariadenia).

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Ako nainštalovať iOS 15.3? Je to úplne jednoduché! 

Update vyvoláte manuálne tak, že prejdete do Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru > Stiahnuť a nainštalovať. Takisto ale môžete počkať, kým vás systém vyzve sám za pomoci automatických aktualizácií (pokiaľ ich máte aktívne).

A tak ako vždy, aj v tomto prípade vám vrelo odporúčame, aby ste si zálohovali všetky svoje dáta a osobné údaje. Pokiaľ by náhodou nastali problémy (čo je však vysoko nepravdepodobné), ľahko sa vrátite späť. Ak ste si už iOS 15.3 nainštalovali, dajte nám vedieť do komentára, ako ste s ním spokojní. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a reakcie.

Takto iOS 15.3 opisuje spoločnosť Apple

OS 15.3 obsahuje opravy chýb a aktualizácie bezpečnosti pre iPhone a odporúča sa pre všetkých užívateľov.

Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke: https://support.apple.com/kb/HT201222

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Takto by mal vyzerať nový monitor od Apple, ktorý môže prísť už dnes. Poznáme aj odhadovanú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.