Apple predal od uvedenia 500.000.000 iPhonov.

Od svojho uvedenia na trh v roku 2007 do roku 2013 bolo predaných 472 miliónov kusov iPhonov. Analytici odhadujú, že v prvom štvrťroku 2014 by mal Apple predať viac, než 38 miliónov iPhonov. A to nehovoriac o tom, že tieto odhady bývajú často oproti reálnym výsledkom spoločnosti až veľmi umiernené. Keďže prvý štvrťrok 2014 končí už o 5 dní môžeme s vysokou pravdepodobnosťou predpoklada,ť že Apple už predal svoj 500 miliónty iPhone.

the-evolution-of-the-iphone-home-screen-0

 Čísla

Apple dosiahol s týmto mobilným zariadením za prvé 4 roky predaj v počte sto miliónov. O rok neskôr to už bolo tristo miliónov. Ani nie 10 mesiacov po tom štyristo miliónov. Osem mesiacov po štyristom milióne by mal padnúť päťstý milión.

Pri týchto číslach sa človeku až rozum zastaví. Je to takmer nepredstaviteľné číslo,  ktoré jasne poukazuje na skvelý úspech tohto revolučného mobilného telefónu.

iphone_evolution_chart_v4

- Reklama -

 

 

zdroje:letemsvetemapplem.eu ,muj-ipad.cz

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.