Apple je jedna z najvplyvnejších firiem na svete. Jej zariadenia používajú milióny či dokonca miliardy ľudí po celom svete a je úplne jedno, že patria medzi najdrahšie v daných kategóriach. Nie sú len drahé, ale aj pekné a hlavne kvalitné, čo dokáže ľudí presvedčiť, aby za ne vyhodili nehorázne sumy. Teraz bol prekročený jeden z najdôležitejších míľnikov v histórií firmy. Apple predalo 1 miliardu iPhonov!

iPhone

Steve Jobs ho predstavil ešte v roku 2007 a hoci to nikto nečakal, vzhľadom na jeho cenu a to, čo v danej dobe dokázal, stal sa najúspešnejším smartfónom na svete. Potenciál mal samozrejme vždy, no predstav si, že jeho prvá verzia 2G nemala ani len App Store. Ten prišiel až v roku 2008, po aktualizácií systému. Každopádne aj to očividne dosť pomohlo predajom, nakoľko ku roku 2014 Apple predalo približne pol miliardy týchto zariadení. To je veľmi pekné číslo na dobu ani nie 7 rokov. Vtedy sme o tomto milníku písali článok už aj na našom začínajúcom webe.

- Reklama -

Je takmer neuveriteľné, že oslavný článok píšeme zhruba po dvoch rokoch opäť. Tento krát Apple predalo raz toľko zariadení. Áno, čítaš správne. Firma s nakúsnutým jablkom v logu predala za niečo vyše dva roky 500 000 000 iPhonov, vďaka čomu to je celkom 1 miliarda produkcie. Tento úspech bol oznámený ešte 27. júla 2016 a Apple pokračuje v predajoch ďalej. Je neskutočné, ako sa predávajú. Netreba ale zabúdať ani napríklad na predajný úspech iPhonu 6, kedy sa len za prvý štvrťrok predalo vyše 70 miliónov kusov iPhonu.

iPhone - svetapple.sk

Zmenil svet

Tim Cook vo svojom prehlásení, ktoré informovalo o novom úspechu Cupertinskej spoločnosti prezradil, že spoločnosť predstavila v roku 2007 jeden z najlepších a najúspešnejších svet meniacich produktov všetkých čias. Rovnako ako to urobilo v 80-tých rokoch s počítačmi, tak to urobili aj začiatkom tohto tisícročia so smartfónmi. Akonáhle totižto jeden smartfón stanovil nový dizajnový smer, všetci sa toho chytili a všetci na tom veľmi dobre zbohatli. Oni vlastne ani nemali na výber. Ten kto sa nechytil, doplatil na to, dôkazom je aj spoločnosť Nokia. Tá prišla so smartfónmi neskoro, dlho sa držala koncepcie tlačítkových telefónov a prehlasovala, že iné telefóny nemajú budúcnosť. Firma následne skončila a hoci sa teraz opäť zobúdza, nemá to jednoduché. Späť však k téme.

iPhone je každodenným parťákom miliónov a miliónov ľudí po celej planéte. Ide však zároveň aj o najdrahší smartfón na trhu. Znamená to teda, že sa nemôže predávať tak dobre, ako lacné telefóny od konkurencie. Tie ale trpia nekvalitným spracovaním, lacným materiálom a podobne. Aj napriek vysokej cene však ľudia pochopili, že za kvalitu si treba priplatiť a iPhone kupujú ako na bežiacom páse, čoho dôkazom je aj toto obrovské číslo a samozrejme obrovský zisk.

My Applu samozrejme gratulujeme a dúfame, že sa mu bude v predajoch dariť aj naďalej. Jeho vplyv je neskutočný a sme zvedaví, kam sa to celé dostane. Najnovší model bude predstavený už tento september, na ten teraz čaká asi celý svet. My sme veľmi zvedaví, čo nám Apple predstaví a čím sa nás zase pokúsi presvedčiť o tom, že je to ten najlepší produkt na svete!

iPhone - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.