Spoločnosť Apple plánuje v nasledujúcom roku ešte viac zdokonaliť kamerový systém prémiových verzií iPhonu. Gigant z Cupertina v iPhone 16 Pro použije technológiu tetraprízového fotoaparátu, ktorý mu sprístupní 5-násobné optické priblíženie a 25-násobné digitálne priblíženie prostredníctvom teleobjektívu. Vychytávka tak nebude obmedzená iba na najvyšší model Pro Max.

Podľa novej správy portálu The Elec sa spoločnosti Apple podarilo zabezpečiť ďalšieho dodávateľa skladaného modulu zoomu, ktorý sa využíva na dosiahnutie tejto technológie. Uvedený krok by mal byť zárukou pre dostatočné výrobné kapacity, nakoľko Apple bude potrebovať obrovské množstvo týchto komponentov. Dôvodom je fakt, že o iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max bude klasicky najväčší záujem.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

iPhone 16 Pro posunie fotoaparát opäť o úroveň ďalej

iPhone 15 Pro disponuje 12-megapixelovým teleobjektívom, ktorý umožňuje 3-násobné priblíženie.

Jeho väčší kolega iPhone 15 Pro Max má naviac vylepšený systém teleobjektívu, ktorý umožňuje až 5-násobné optické priblíženie.

V budúcom roku sa tejto funkcie dočká aj menší iPhone 16 Pro čo je zároveň aj náznakom toho, že model Pro Max príde s ďalším, doteraz bližšie nešpecifikovaným upgradom. Je vysoká pravdepodobnosť, že Apple bude chcieť urobiť svoj vlajkový model ešte o čosi lepším, než jeho menšieho bračeka.

iPhone 16 Pro
Zdroj: YouTube / #ios beta news (snímka obrazovky)

Okrem vylepšeného kamerového systému by sme sa v budúcoročných iPhonoch mali dočkať aj väčšej uhlopriečky displeja, nových čipov z rodiny A Bionic alebo návratu k rozloženiu objektívov na štýl iPhonu 12.

Najväčší posun však Apple zaznamená v operačnom systéme iOS 18, ktorý sľubuje revolúciu pre jablkový ekosystém.

Ak vás zaujímajú všetky doterajšie informácie a predpoklady týkajúce sa budúceho modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom pravidelne aktualizujeme všetky novinky.

Prečítajte si tiež  Apple zmení v iPhone 16 akčné tlačidlo: Stlačenie bude len predstierať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -