Spoločnosť Apple rastie raketovým tempom. Predáva takmer stále a predáva milióny, či dokonca aj miliardy. Konkrétne 1,2 miliardy. Reč je o najpopulárnejšom smartfóne všetkých čias, ktorý si obľúbili po celom svete. iPhone e neuveriteľný rekordman a Apple na tom neuveriteľne zarába. Tieto čísla si zaslúžia obrovský obdiv.

3. štvrťrok

Dnes as konalo vyhlásenie finančných výsledkov za 3. fiškálny štvrťrok 2017. Dozvedeli sme sa napríklad aj to aké obrovské množstvo Apple predalo svojho najpopulárnejšieho smartfónu od roku 2007 do dnes. Áno, tento smartfón je už na trhu 10 rokov a zadovážilo si ho až 1,2 miliardy používateľov, čo je teda neskutočný údaj. Najmä ak sa zamyslíme nad faktom, že tento údaj tvorí zhruba 60-70% ziskov zo všetkých tržiab spoločnosti Apple. Práve iPhone je tá zlatá baňa, na ktorej Apple ryžuje a ešte nejaký ten piatok ryžovať bude. Práve vďaka iPhonu ide o najhodnotnejšiu spoločnosť na svete.

Tento rok príde v poradí 11. generácia, ktorá by mala osláviť 10. ročné výročie novým dizajnom a hlavne technológiami. Mal by to byť zas must have produkt, ktorý sa bude predávať viac než dobre. O tom, akým raketovým tempom stúpa predaj tohto zariadenia nás presviedčajú tieto údaje. Niekedy začiatkom roka 2014 dosahoval iPhone celkové predaje cca. 500 000 000 kusov. To boli predaje za obdobie 2007-2014, čiže +/- 7 rokov. V roku 2016 však Tim Cook (zhruba takto pred rokom) oznámil, že Apple prešlo ďalším milníkom a predalo miliardu iPhonov! To, čo kedysi trvalo 7 rokov zrazu trvalo ani nie 2 a pol roka. Dnes sa dozvedáme, že Apple predalo už neuveriteľných 1 200 000 000 iPhonov, čo znamená 200 000 000 za jediný rok.

Môže nám niekto ukázať spoločnosť, ktorá dokáže urobiť s jediným produktom takéto čísla? Uvidíme ako dlho sa ešte bude Applu dariť pokračovať v tomto trende ale ako vieme, vo všeobecnosti platí, že to bude trvať minimálne tak dlho ako dlho bude prinášať výborne produkty. Nespomenuli sme pri tom predaje ostatných zariadení, ktoré tiež vôbec nemusia byť hanbou a Applu tvoria slušné tržby ako aj služby.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt iphones 1,2 billion

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.