Už budúci týždeň sa dočkáme udalosti, na ktorú čaká azda každý jablkový nadšenec. Spoločnosť Apple predstaví 7. septembra nový modelový rad iPhone 14 a 8. generáciu hodiniek Apple Watch. Najväčšiu pozornosť si určite ukroja prémiové verzie smartfónov v podobe iPhonu 14 Pro a 14 Pro Max, ktoré zaujmú najmä špičkovými kamerami. Kľúčovú vlastnosť v nich zohrajú lepšie snímače.

Prečítajte si tiež  Takto bude vyzerať iPhone 14 Pro v nových farebných prevedeniach. Pribudnúť má aj fialová

Nové Pro verzie iPhonov budú vybavené novým ultraširokouhlým fotoaparátom s väčším snímačom pre lepšiu citlivosť pri slabom osvetlení. Kvalita fotografií sa tak prejaví hlavne v horších svetelných podmienkach alebo v noci. Každá minca však má dve strany a inak to nie je ani v tomto prípade. Vďaka tejto novinke sa pravdepodobne výrazne zvýši cena nákladov.

Fotoaparát, za ktorý sa oplatí priplatiť

Za týmto vyjadrením stojí jeden z najznámejších analytikov Ming-Chi Kuo, ktorý sa o novinku podelil na svojom Twitteri. Pro verzie budú mať v porovnaní s predchádzajúcou generáciou modelov Pro snímač Ultra Wide s väčšími 1,4 µm pixelmi. Pre porovnanie, všetky modely iPhone 12 Pro a iPhone 13 Pro disponujú rozostupom vo výške 1,0 µm.

Kamerový systém a Notch v iPhone 14 Pro
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Z praktického hľadiska by zväčšená veľkosť pixelov mala viesť k lepšiemu zachytávaniu svetla a zníženiu šumu pri snímkach pri slabom osvetlení. Tento špás však však vyjde až o 70% drahšie, nakoľko komponenty ako obrazový snímač alebo kompaktný modul fotoaparátu sa spájajú s vyššími nákladmi.

Za modernizáciou fotoaparátu nových iPhonov stojí celý rad dodávateľov v podobe firiem ako Sony, Minibea, Largan alebo LG Innotek. Pro modely sa vytasia s novým 48-megapixelovým širokouhlým fotoaparátom, ktorý nahradí súčasný foťák s 12-megapixelmi. Pribudne aj novinka v podobe systému automatického zaostrovania Dual Pixel, ktorý Apple nazýva „Focus Pixels“. Ten bude schopný nahrávať video s pomerom strán 16:9 pri rýchlosti až 60 snímok za sekundu.

iPhone 14 Pro Max v grafitovej farbe a iPhone 14 Pro v striebornej farbe
Zdroj: Cgtrader / Madmix

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -