Hneď po predstavení nových iPhonov analytici doslova tipovali, či zväčšovanie displejov bol dobrý krok. Už 12. Septembra sa ukázala, že bol, pretože iPhony si získali okamžite obrovské množstvo priaznivcov a za prvých 24 hodín boli všetky predobjednávkové kusy vypredané! Dnes sme zistili v akom pomere a hlavne to, ktorých sa predalo viac, a ktorých naopak menej!

Viacej bolo obyčajných „šestiek“!

Približne 12 hodín po tom, čo Apple spustilo 12. septembra oficiálne predobjednávky oboch nových Jablkových zariadení, bola väčšia 5,5″ verzia s označením Plus, vypredaná. Začalo sa teda vo veľkom špekulovať, či Apple vyrobilo produkt, o ktorý je naozaj obrovský záujem a nestačilo sa diviť ako rýchlo z jeho predobjednávok výrobok zmizol, alebo vyrobilo menej iPhonov 6 Plus, čo by potvrdzovalo staršie špekulácie. Dnes, približne po týždni vieme, ako to naozaj bolo! Vieme, že sa potvrdila tá druhá možnosť a Foxconn dodal naozaj menšie množstvo iPhonov 6 Plus ako iPhonov 6!

1
4,7″ verzií je až približne 4x viac ako 6 Plus! – svetapple.sk

Apple trafilo do čierneho

To, čo mnohí niekoľko dní po predstavení nového iPhony kritizovali, bol zásah do čierneho. Minimálne v jednom smere, keďže iPhone 6 Plus ponúkol uhlopriečku takmer rovnakú ako jeho konkurent, proti ktorému ho v Coupertine v podstate postavili. Mnohí majitelia Samsungu, totiž nie sú spokojní s operačným systémom či častými bugmi, ktoré sa v systéme zobrazujú a potrebujú niečo stabilnejšie. Keďže stabilná varianta je jednoznačne Apple, iPhone si doteraz určite nekúpili, pretože mal malý displej. Dnes už máme aj iPhone, ktorý má displej rovnaký ako konkurencia, a tak na platformu iOS prejde automaticky omnoho viacej používateľov.

apple-iphone-6-hands-on-6-970x646-c_zps8c9307b3
iPhone 6 Plus = viacej nových zákazníkov z iných platforiem! – svetapple.sk

Výroba „praská vo švíkoch!“

Nové iPhony sa stali naozaj populárnymi a už teraz vieme povedať, že budú dlhodobo doslova nedostatkovým tovarom. Aj napriek tomu, že vo Foxconne sa naozaj snažia a denne vyprodukujú okolo 520 000 nových iPhonov, na pokrytie záujmu to naozaj stačiť nebude, hlavne pri veľkej 5,5″ verzií, ktorej sa vyrába denne „len“ 120 000. Zvyšok je iPhone 6. To, že iPhonov 6 Plus bolo menej, potvrdil aj analytický výskum spoločnosti MixPanel. Ten tvrdí, že podiel na trhu nových iPhonov 6 je až 2,46% zato pri jeho väčšej 5,5″ verzii ide len o 0,30%! Uvidíme teda, koľko ich bude v čase, keď prídu na Slovensko či do Česka.

foxconn-2612c9ae1e3a4bbb9b3496890fa153dd66697f9b-s6-c30
V Číne sa iPhony nestíhajú vyrábať – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.