V súčasnej dobe je všetko čo sa týka predstavenia iPhonu 6C tak trochu nejasné. Kým média či leakeri tvrdia, že sa počas tohto roka dočkáme až 3 nových iPhonov, analytici sú presvedčení o opaku a tvrdia, že Apple predstaví len 2 iPhony s tým, že model 6C príde na budúci rok. Dnes sa však objavila veľmi zaujímavá informácia, ktorá tvrdí o tom, že iPhone 6C predsalen uvidíme ešte tento rok!

iPhone 6C

Najnovšie sa totižto objavili informácie priamo z Číny, ktoré nám prezradili niečo viac. Podľa nich totiž hlavný výrobca iPhonov Foxconn začal vo veľkom prijímať nových zamestnancov, pretože začne onedlho vyrábať 3. model iPhonu.

Práve to by mohol byť model 6C, ktorý by po boku predstavených iPhonov 6S dával zmysel, najmä ak by ponúkal menší, 4″ displej!

Pokiaľ by sa tento smartfón začal vyrábať niekedy v tomto období, predstavenie padá na november tohto roku. To celkom sedí s predstavením nových iPadov, ktoré sú plánované práve na tento mesiac.

O výrobu iPhonu 6C by sa mal postarať už vyššie spomínaný Čínsky Foxconn, ktorý v súčasnosti produkuje až 100% iPhonu 6S Plus a 60% iPhonu 6S. Zvyšných 40% vyrába Pegatron. Pokiaľ Apple naozaj predstaví iPhone 6C, tak Foxconn pokryje 100% výroby.

Prečítaj si tiež: Koncept iPhone 6C!

Všetko naznačovalo tomu, že sa tohto menšieho iPhonu v modernejšom tele s modernejším HW dočkáme až na budúci rok ale v poslednej dobe sa objavilo podozrivo veľa informácií, ktoré zabíjajú tieto tvrdenia. Možno sa niekto vyhovorí otázkou, prečo sme ešte nevideli úniky?

Na túto otázku je tu viacmenej jednoduchá odpoveď. Apple totiž intenzívne proti únikom zabojovalo a tak sme nevideli ani veľa komponentov z iPhonu 6S, čo je omnoho podstatnejšie zariadenie ako model 6C, ktorého existencia nie je potvrdená.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo novú verejnú beta verziu iOS 15.1. Čo prináša?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.