V jednom týždni sa toho vo svete Apple udeje naozaj veľa – pokiaľ čítaš náš magazín, nemohlo ti to ujsť. Preto sa môže stať, že sa k tebe niekedy nedostanú všetky dôležité informácie. Rozhodli sme sa, že s tým spravíme koniec a vždy v sobotu poobede vyberieme tie najpodstatnejšie a najhorúcejšie novinky posledného týždňa, ktoré si pripomenieme v pravidelnom seriáli Jablková bublanina. Každý článok môžeš otvoriť kliknutím na fotografiu, alebo priložený odkaz. Poďme sa teda pozrieť, ktoré novinky boli najzaujímavejšie tento týždeň?

Apple predstaví iPhone možno už 12. septembra!

ip7

- Reklama -

Každý rok na jar, kedy Apple oznámi novinky ohľadom softvéru sa mnohí už nevedia dočkať na to, kedy budú predstavené aj nové zariadenia na jeseň. Je zvykom, že jesenná WWDC sa koná približne v strede mesiaca a veríme, že to bude tak aj tento rok aj napriek tomu, že presný oficiálny dátum vie len samotné Apple. V článku sme sa venovali aj tomu, čo očakávať od jesenných noviniek a aj to, či všetky špekulácie, úniky a koncepty budú ako-tak pravdivé.

Pokračuj v čítaní článku: Apple predstaví iPhone možno už 12. septembra!


Bude sa nový iPhone volať 6SE namiesto 7?

Bude sa nový iPhone volať 6SE namiesto 7?

Tak ako v prvom článku, aj tento sa venuje ďalšiemu iPhonu. Tentokrát nie o tom, kedy bude predstavený alebo aké funkcie bude obsahovať. Podstatou článku je to, že podľa ďalších špekulácií sa iPhone nebude volať iPhone 7 ale iPhone 6SE. Podľa názvu by tak šlo o špeciálnu edíciu iPhonu 6S, no všetko je to len v hladine dohadov. Treba si počkať do septembra a až potom budeme múdrejší.

Pokračuj v čítaní článku: Bude sa nový iPhone volať 6SE namiesto 7?


3 dôvody, prečo by mal byť iPhone 7 vodeodolný

ip7

Voda a iPhone nikdy nešli dokopy. Už aj malé množstvo vody dokáže urobiť neplechu, čo je v prípade niektorých používateľov mínus a preto si iPhone nekúpia. Množstvo patentov, ktoré si Apple dalo v poslednom období podať sa týkajú práve toho, ako zabrániť vnikaniu vody do zariadenia alebo ako zabrániť poškodeniu, keď sa voda dovnútra už dostala. Vodeodolnosť sa u konkurencie považuje za samozrejmosť a je smutné, že Apple nerobí nič aj napriek tomu, že určite vie, že toto je jednou zo slabých stránok telefónu.

Pokračuj v čítaní článku: 3 dôvody, prečo by mal byť iPhone 7 vodeodolný


Apple čoskoro dosiahne ďalší míľnik v predaji iPhonov

Apple-čoskoro-dosiahne-ďalší-míľnik

Správy o predajoch za posledný kvartál v roku sú pre mnohých analytikov veľkým zdrojom informácií o spoločnosti. Tržby či výnosy sú u Apple astronomicky vysoké a čísla sa pohybujú v miliardách dolárov. Okrem finančných výsledkov Apple prišlo aj s informáciami o úspechu iPhonu SE či počtu aktívnych zariadení s nahryznutým jablkom. Celkovo sa od uvedenia prvého iPhonu predala už miliarda kusov, čo je obrovský úspech.

Pokračuj v čítaní článku: Apple čoskoro dosiahne ďalší míľnik v predaji iPhonov


Novinka od Microsoftu konkuruje Kamere v iOS

Pre zobrazenie celého článku klikni na obrázok

Tento týždeň nám priniesol novinky aj zo sveta iOS aplikácií a tá najnovšia pochádza z dielne Microsoftu. Aplikácia Microsoft Pix je akousi konkurenciou natívnej Kamery v iOS a fotí tak lepšie zábery. Keďže Kamera v iOS je dosť okresaná a neponúka viac možností ovládania, Microsoft Pix vylepšuje všetko automaticky bez potreby ďalšej úpravy. Výhodou je, že si ju môžeš vyskúšať okamžite a je bezplatná.

Pokračuj v čítaní článku: Novinka od Microsoftu konkuruje Kamere v iOS

Môže ťa zaujímať
- Reklama -