Apple predstavuje iPhony posledné roky takmer vždy v septembri v približne rovnakom termíne. Posledné dva roky sme sa dočkali predstavenia 9. septembra a inak to nebude ani tento rok. Apple predstaví iPhone zase v strede septembra. Tentokrát by to malo byť ale o pár dní neskôr. Prečo a kedy to teda bude?

iPhone 7

Jeden by nepovedal, že iPhone 7 už je hotový a v podstate čaká len na svoje predstavenie. Obrovské fabriky v číne totižto už niekoľko týždňov či dokonca možno aj mesiacov chŕlia tieto zariadenia a skladujú ich v obrovských priestoroch len preto, aby bolo na začiatku predaja dostatok kusov pre každého a aby sa nový iPhone dostal aj do menších štátov (ako napríklad aj Slovensko) čo najskôr.

- Reklama -

Preto začína vo vzduchu tak trochu visieť otázka, čo s predstavením nového modelu. Kedy sa ho dočkáme? Čo od neho môžeme očakávať? Na túto otázku máme už aj odpoveď. Vieme totiž, kedy Apple predstaví nový iPhone a kedy sa konečne dozvieme, či úniky, ktorých zatiaľ nebolo vôbec málo, tvrdili pravdu. Novinka príde hneď v dvoch verziách. Prvý bude samozrejme 4,7″ model, ktorý bude nástupca normálneho iPhonu 6S, no a potom sa môžeme tešiť aj na iPhone 7 Plus, teda 5,5″ verziu, ktorá bude nahrádzať iPhone 6S Plus.

Šepká sa, že Apple pripravuje ešte jeden iPhone. Malo by ísť o iPhone Pro, displej by mal mať uhlopriečku 5,5″ a mal by mať duálnu šošovku fotoaparátu či smart konektor, ktorý by sme vraj v klasickom iPhone 7 Plus očakávať nemali. Ide však skôr len o dohady a jeho prítomnosť medzi dvoma novinkami v podstate popierame. Nemyslíme si, že by sa Apple rozhodlo ísť práve touto cestou. Jednak by musel byť drahší a tým pádom by nemal ktovieaké predaje, no a potom je tu ešte jeden dôvod. Ak chce niekto vrchol ponuky, nemusí mu vyhovovať práve nie vždy ideálnych 5,5″. Čím sa dostávame ku výsledku, že iPhone Pro asi naozaj nepríde.

Predstavenie

Apple bude predstavovať svoj iPhone už klasicky niekedy v polovici septembra. Zatiaľ padol iba jeden dátum, 12. september, ale žiaľ tento dátum nie je finálny deň, kedy príde oficiálne iPhone. Je síce možné, že predstavenie bude práve dvanásteho, ale môže byť tiež v utorok, ako býva zvykom, teda 13-teho. Podľa uniknutých informácií by mal byť telefón predstavený práve v týždeň, ktorý začína dvanástym septembrom.

Znamená to teda, že sa ho dočkáme už ani nie o dva mesiace, na čo sa veľmi tešíme. Sme veľmi zvedaví, do akej miery sa naplní to, čo už teraz vieme. Keďže býva zvykom, že úniky neklamú, je viac ako pravdepodobné, že iPhone 7 a iPhone 7 Plus bude vyzerať rovnako ako na fotkách či videách a bude ponúkať presne rovnaké technológie či vlastnosti ako už dlhé mesiace popisujeme v správach či už od informátorov alebo analytikov. Apple má teda asi mesiac a pol na to, aby predstavilo zase najlepší smartfón na svete a hlavne aby pripravilo ďalšiu nezabudnuteľnú konferenciu.

Žiaľ, už ani my v redakcií príliš neveríme tomu, že nový iPhone bude revolúcia. Očakávame skôr výraznú evolúciu súčasného modelu, ale nie revolúciu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.