Apple je v súčasnosti asi najsledovanejšia spoločnosť na svete. Všetci sme zvedaví, čo jablková spoločnosť ukáže dnes, zajtra o týždeň. Hlavný dôvod je taký, že firma s nakusnutým jablkom v logu pripravuje nový iPhone. Hlavný akt tohto roka, ktorý budú sledovať miliardy ľudí po celom svete a milióny si ho aj okamžite kúpia. Človek si ani neuvedomuje, aký obrovský vplyv má Apple na ľudí a aká je to vlastne mánia!

Hon za únikmi

Ako sa nám tak zdá, hon za únikmi nového iPhonu je čím ďalej tým väčší. Od roku 2012-2013, kedy začali byť úniky stále viac a viac populárne, ich bolo niekoľko stoviek. Za tie roky sa ich možno objavilo aj tisíc. Skrátka každý chce dať von informáciu s fotografiou, ako drží nový iPhone v ruke bez toho, aby bol daný iPhone ešte dokončený a predstavený. Je to nutkanie mať niečo, čo nemajú ostatní, niečo výnimočné.

- Reklama -

Presne takto začína hon za únikmi, ktorý je v súčasnej dobe v podstate celosvetovou mániou a fungujú na nej rôzne Apple weby. Aj my vám denne prinášame rôzne úniky a informácie, ktoré sa objavili vo svete. Je to proste choroba. Choroba zo zvedavosti, ktorou trpí azda každý jeden majiteľ iPhonu či Macu. Okrem iného na nový iPhone čakajú milióny ľudí, ktorí už dnes chcú presne vedieť, kedy sa novinky dočkáme.

iPhone 6/6S

Začiatkom roka 2014 sa na internete objavila údajná snímka iPhonu 7 z továrne Foxconn. Nikto tomu samozrejme neveril. Ako by mohol byť nový telefón hotový tak skoro? Prečo unikol na internet? Ako sa fotka dostala von a XY ďalších otázok, na ktoré bolo ťažké odpovedať. Postupne začali unikať ďalšie a ďalšie fotografie. Všetky potvrdzovali jeden dizajn a dospelo to až do bodu, kedy iPhone 6 pár dní pred predstavením neunikol kompletne na internet.

Vtedy ho neznáma osoba odomykala cez Touch ID a demonštrovala, že je na ňom nainštalovaný iOS 8. To, ako sa tejto osobe iPhone dostal do rúk samozrejme nikto nevie. Vieme však, že o pár dní sme videli presne to isté, čo zhruba 8 mesiacov dozadu na úniku. Bolo to neuveriteľné, keďže veľa ľudí neverilo, že Apple predstaví naozaj to, o čom ich mesiace presviedčali všetky weby.

Minulý rok to až také prekvapenie nebolo. V podstate to celé stálo len na informáciach. Fotografie neboli potrebné. iPhone 6S vyzerá presne tak isto, ako model 6, a tak aj uniknuté šasi bolo možné rozpoznať len na fotografiách zvnútra, kde majú odlišné rozmiestenie prvkov. Možno ešte prišlo aj zopár únikov farebnej varianty Rose Gold, ale to bolo skutočne všetko. Mánia poklesla, no tento rok sa prinavrátila a prinavrátila sa niekoľkonásobne silnejšie.

Prvý únik iPhonu 7 – svetapple.sk

iPhone 7

iPhone 7 alebo iPhone 6SE (nazvi si ho ako len chceš) je zariadením, ktoré bude predstavené niekedy zhruba o mesiac a my už dnes vieme skoro úplne všetko, čo nám chce povedať aj Apple. Vieme napríklad to, že neponúkne 3,5mm audio jack konektor. Vieme to, že príde s duálnou šošovkou fotoaparátu, na zadnej strane. Dokonca vieme aj to, že Apple špekulovalo s novými farbami, aj keď o ich finálnej prítomnosti v palete farieb informáciu nemáme.

Vieme toho skrátka veľa a prvé fotografie sa na internete objavili už v polovici marca. Teda zhruba pol roka pred tým, ako budú predstavené nové iPhonu 7 a 7 Plus. Nasledovalo obrovské množstvo únikov a zašlo to až tak ďaleko, že sa neznáma čínska firma rozhodla nové iPhony, respektíve šasi nových iPhonov, predčasne vyrábať vo všetkých možných farbách. Áno, úniky sú počas (zhruba) posledného mesiaca falošné.

Ide o makety, ktoré niekto vyrobil aby mohol demonštrovať, ako to bude vyzerať. Nejde však o nič, čo má nejakú spojitosť s Applom. Ľudia sú v dnešnej dobe z tejto mánie doslova chorí. Uvidíme, kam to až zájde, no už dnes vieme, že slova Tima Cooka, ktorí tvrdil, že si budú dávať väčší pozor práve na uniknuté informácie sa ani tento rok nepotvrdili. Na druhú stranu nikto nevie, či všetko potajomky nenastreľuje práve Apple, kvôli sledovanosti.

Ak to má byť najznámejšia a najsledovanejšia firma na svete, musí pracovať pod rúškom kontroverzie. To, že telefón, ktorý má vyjsť v septembri vyjde už v marci hneď na dvoch únikoch po sebe a potom je problém sa k akémukoľvek úniku (ktorý nie je falošný) vôbec dostať je vážne trošíčku zvláštne. Veď uvidíme!

iPhone 7 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.