Apple má v ponuke stále aj najmenší iPad mini, ktorý dnes poznáme v súčasnej 4. generácií a hoci ho z trhu postupne vytláča jeho menší brat z radu iPhonov (iPhone 7 Plus s 5,5″ displejom), Apple ho chce očividne stále predávať. Tento tablet bol dnes totižto mierne aktualizovaný a hoci sa nejednalo o nič veľké, je to poriadne prekvapenie. Apple malo vraj tento rok skoncovať s týmto malým tabletom. Znížilo ale jeho cenu a zvýšilo pamäť, čím ho spravilo atraktívnejším a dostupnejším. Kto hľadá tablet v tomto formáte, je na správnej adrese!

Lepší iPad mini

Klamali by sme, keby sme tu písali o tom, že Apple predstavilo nejakú novinku, pretože pred očami máme stále len ten istý iPad mini, ktorý sme tu mali aj včera. Zmenilo sa ale úložisko. Apple odstránilo 32GB variant a nahradilo ho 128GB pamäťou. Maličký tablet so 7,9″ displejom, ktorý sa stal v minulosti (kedy sme ešte nepoznali väčšie iPhony) veľmi obľúbený teda bude v predaji naďalej a nielen s väčšou pamäťou zmenila sa aj cenovka.

- Reklama -

Rovnako, ako v prípade väčšieho brata, 9,7″ iPadu Pro, aj tento drobec prináša zľavenie o zhruba $69, čo síce nie je veľa, ale pri finálnych čiastkach to určite zaboduje. Základný model so 128GB pamäťou budeš môcť zakúpiť za $399 a v prípade verzie s 4G (LTE) pôjde o cenovku $529.

Popravde, hoci je cena o čosi nižšia, stále je pomerne vysoká a až krútime hlavou nad tým, ako môže byť menší iPad, ktorý ponúka menej ako jeho 9,7″ brat drahší. Je síce pravda, že je dostupný len v 128GB variante, zatiaľ čo 9,7″ iPad bude za $329 dostupný s 32GB, ale takýmto spôsobom Apple určite predaje neposilní. Náš názor je taký, že tu mala ostať 32GB varianta a mala byť ponúkaná za $299. Tým by Apple podliezlo cenu aj väčšieho tabletu a predaje by mohli byť vyššie. Realita je ale asi taká, že sama spoločnosť chce predávať radšej viac kusov obyčajného iPadu, aby si naň ľudia zvykli. Malý iPad mini pre nich už nie je taký dôležitý. Súčasná 4. generácia je zároveň aj dosť pravdepodobne tá posledná.

Náš verdikt

Nový iPad mini priniesol v podstate len novú cenovú politiku a tiež jedinú verziu, čo sa pamäte týka. Nie je to nič nové a hoci je cenová politika lepšia, stále nie je nič moc, minimálne v porovnaní s tým, čo má samotné Apple. Aj na tejto aktualizácií je vidno, že firma už tomuto produktu nevenuje takú veľkú pozornosť a necháva ho už len ako dopredaj. Tak či onak zlacnel a ak niekto hľadá malý a praktický tablet, je to pre neho tá správna cesta!

iPad mini – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here