Spoločnosť Apple nám dnes predstavila viacero operačných systémov vrátane iOS 17, watchOS 10 či macOS 14. V tomto článku sa však zameriame na iPadOS 17, ktorý bol rovnako inovovaný. Novinka určený pre tablety iPad prináša množstvo zaujímavých noviniek, ktoré vás určite oslovia. Na jej predstavenie si však počkáte.

Apple sa v roku 2023 zameralo predovšetkým na stabilitu, rýchlosť, energetickú účinnosť a samozrejme jednoduchosť ovládania. Na evente sme videli množstvo šikovných vylepšení, vďaka ktorým budú iPady ešte šikovnejšie. iPadOS 17 jednoducho posúva hranice toho, na čo sme boli doposiaľ zvyknutí.

Stage Manager ponúkne zážitok ako na Macu

V rámci nových funkcií sa gigant z Cupertina zameral na multitasking, uzamknutú obrazovku a zdravie. Funkcia Stage Manager, ktorá bola zavedená v iPadOS 16, umožní používateľom iPadu otvárať viac okien aplikácií naraz. To ponúkne iPadu možnosť pripojiť sa k externému monitoru a pracovať s ním ako s počítačom ešte viac ako predtým.

Funkciu Stage Manager bude možné použiť aj na otvorenie viacerých aplikácií v jednom okne. Môžete tiež použiť gestá na prepínanie medzi oknami a aplikáciami a taktiež pribudne možnosť zrkadlenia obrazovky.

Zdroj: Apple

Uzamknutá obrazovka ako v iOS

Prispôsobenia uzamknutej obrazovky, ktoré boli pridané do iPhonu v iOS 16, budú dostupné aj v systéme iPadOS 17. Používatelia si tak budú môcť vytvoriť viacero uzamknutých obrazoviek s rôznymi tapetami, widgetmi a štýlmi písma.

Tieto prispôsobenia vám umožňujú prispôsobiť si svoj iPad podľa vašich potrieb a nálad. Môžete si napríklad vytvoriť uzamknutú obrazovku pre prácu, zábavu alebo relax. Naviac si môžete nastaviť rôzne časy pre aktiváciu rôznych uzamknutých obrazoviek.

Zdroj: Apple

Pribudne aplikácia Zdravie

Aplikácia Zdravie bola dlho exkluzívna iba pre iPhone. S iPadOS 17 si budeme môcť prezerať svoje zdravotné údaje aj na iPade bez toho, aby ste potrebovali smartfón. Aplikácia bola prepracovaná tak, aby lepšie využívala väčší displej iPadu, pričom všetky vaše zdravotné údaje budú synchronizované cez iCloud.

S aplikáciou Zdravie na iPade môžete lepšie sledovať svoje fyzické a duševné zdravie. Môžete si napríklad pozrieť svoj spánok, aktivitu, tep srdca a ďalšie. Môžete tiež vykonať rôzne testy a hodnotenia, ktoré vám pomôžu odhaliť riziko rôznych ochorení.

Zdroj: Apple

Ďalšie novinky v rámci iPadOS 17

Niektoré nové funkcie, ktoré boli pridané do iOS 17, sú tiež súčasťou iPadOS 17. Napríklad nová aplikácia Denník, ktorá vám umožňuje zapisovať si svoje myšlienky a pocity. Apple tiež zapracovalo na aktualizácii siete Find My, ktorá vám umožňuje nájsť svoje zariadenia, príslušenstvo alebo priateľov.

Prečítajte si tiež  Ktorá reklama bola najlepšia? (2/3)
Zdroj: Apple

Kedy bude iPadOS 17 dostupný? 

Hoci je už nový operačný systém predstavený, pravda je taká, že si ho tak skoro nevyskúšate. Momentálne bude prebiehať rozsiahle beta testovanie, ktoré vyvrcholí na konci leta. Až potom zvykne Apple sprístupňovať novinky pre širokú verejnosť.

Predpokladaná dostupnosť iPadOS 17 je v súčasnosti september / október 2023. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tomto systéme vy.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -