Nie je to zas tak dávno, čo Apple zasiahla kauza s postupným spomaľovaním iPhonu v súvislosti so staršími batériami. Jablková spoločnosť si týmto vo svete veru veľmi dobre zavarila a jediné čo jej ostávalo bolo to, nejako sa dostať z tejto nepríjemnej situácie. Prvé kroky už nastávajú. V iOS 11.3 sa objavila nová funkcia kondície batérie. Tá ti prezradí to, čo potrebuješ o svojom akumulátore vedieť! 

Apple nám to sľúbilo

To, že nám naše iPhony budú vedieť prezradiť o našej baterke ešte o čosi viac nám Apple sľúbilo niekedy na február tohto roku. Ako sa ukazuje, svoje sľuby dokonalo plní a funkcia sa už objavila v testovacej beta verzii iOS 11.3. Hoci ju ešte verejnosť využívať nemôže, vývojári hlásia, že všetko je v poriadku a služba pracuje maximálne spoľahlivo. Ak máš teda nainštalovaný operačný systém iOS 11.3 (beta 2), prejdi do Nastavení>Batéria. Práve tu sa nachádza všetko dôležité, čo potrebujš vedieť.

- Reklama -

Ak si si ale myslel, že ti Apple poskytne dokonalý pohľad na stav batérie formou nejakých rozšírených grafov, rovno na to zabudni. Vo firme zatiaľ ponúkajú užívateľom len informácie o percentuálnej hodnote akumulátora. Netvrdíme, že grafy a informácie nemôžôžu v budúcnosti ešte pribudnúť, no chceme byť s týmito tvrdeniami veľmi opatrní.

No a čo tie % vlastne znamenajú? Je to vlastne maximálna percentuálna hodnota kapacity batérie. Inými slovami aj to, či tvoj iPhone stále podporuje maximálny výkon. Pokiaľ tak nie je, Apple ťa odporúča na výmenu baterky v autorizovanom servise, po ktorej by sa malo všetko opäť dostať do normálu. Nie len teda, že vo firme vyriešili dosť nepríjemné problémy spojené s kauzou spomalených iPhonov, získali aj možnosť ako na používateľoch, ktorý si prídu vymeniť baterku za vidinou výkonnejšieho iPhonu ešte viacej zarobiť. Doteraz o tom totižto títo ľudia nevedeli a tak problém viac menej neriešili. Dôležité je ale podotknúť aj to, že pokiaľ baterka začne degradovať v záručnej dobe, Apple by malo meniť baterky zadarmo!

iOS 11.3 - svetapple.sk
iOS 11.3 – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here