Technológia odomykania zariadenia pomocou tváre alebo otlačku prsta je tu s nami už niekoľko rokov. Časom sa jej možnosti dostali ešte ďalej a ľudia ju využívajú ako overený prístup do niektorých aplikácií od vývojárov tretích strán (alebo aj od Apple). Po novom s ňou odomknete už aj účty na internete.

Apple rozširuje možnosti použitia Face ID a Touch ID

Novinku oznámil cupertisnký gigant len pred niekoľkými hodinami. Autentifikačné technológie budú oveľa šikovnejšie ako doteraz. Je možné, že ste na niektorých weboch využívali heslá pomocou Kľúčenky. Už čoskoro však bude stačiť zadať iba jedenkrát meno/heslo a následne sa prihlasovať výhradne prostredníctvom Touch ID alebo Face ID.

Apple pre túto funkciu vytvorilo aj špeciálne zasadanie v rámci konferencie WWDC 2020 (ktorá stále prebieha) s názvom „Meet Face ID and ‌Touch ID‌ for the web,“. Vývojári dostali presné inštrukcie na to, ako už v skorej budúcnosti implementovať novinku priamo do svojich internetových stránok, prostredníctvom špeciálneho rozhrania Web Authentication API.

Cupertinský gigant označil takýto spôsob prístupu ku účtom na internete ako jednoduchý, rýchly a bezpečný. My s ním musíme len a len súhlasiť. Tak isto je zdôrazňovaná výrazná odolnosť voči phishingu. Momentálne nevieme, kedy sa novinky dočkáme aj v paxi a nevieme ani to, či bude fungovať aj na starších operačných systémoch, ako iOS 14. Nechajme sa prekvapiť. Čo si myslíte o tomto kroku vy? Napíšte nám do komentára.

Facebook Messenger môže chrániť správy pomocou Face ID!
Apple rozširuje možnosti použitia Face ID a Touch ID

zdroj

Prečítajte si tiež  AirTag je hrdinom ďalšieho príbehu. Majiteľke pomohol vypátrať strateného psa
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.