Určite sa to stalo aj vám. Na svojom iPhone ste si zmenili prístupový kód, no zo začiatku ste sa pri jeho zadávaní zvykli pomýliť, alebo ste jednoducho zadali svoj predchádzajúci kód. Vďaka novej aktualizácii iOS 17 sa nemusíte báť, že by ste si svoj smartfón nedopatrením zablokovali.

Ak si nastavíte nový prístupový kód iPhonu a potom si naň neviete spomenúť, iOS 17 má pre vás novú funkciu, ktorá vám pomôže dostať sa do zariadenia. V systéme pribudne nová možnosť použitia staršieho prístupového kódu na resetovanie nového do 72 hodín od zmeny. Túto drobnú inováciu ocenia tisícky ľudí po celom svete každý jeden rok.

V praxi to bude fungovať nasledovne. Ak zadáte nesprávny prístupový kód, môžete ťuknúť na možnosť “Zabudli ste prístupový kód?” v dolnej časti obrazovky. Následne sa vám zobrazí tlačidlo “Skúsiť resetovať prístupový kód”. V tomto kroku môžete zadať svoj starý prístupový kód od iPhonu a vytvoriť si nový.

Apple nezabúda na bezpečnosť, no je tu jedno „ale“

Pri tejto funkcii sa samozrejme nemusíte báť, že by niekto váš kód zneužil. Ak chcete zabrániť tomu, aby niekto iný použil váš starý kód na resetovanie nového prístupového kódu, môžete si v aplikácii Nastavenia zvoliť možnosť okamžite vymazať starý prístupový kód.

iOS 17 prístupový kód
Zdroj: MacRumors

S týmto súvisí aj ďalšia možnosť systému. Od začiatku beta testovania iOS 17 je stále možné zmeniť heslo účtu Apple ID pomocou prístupového kódu iPhonu. Táto možnosť je v celku riziková, pretože iné osoby môžu sledovať váš prístupový kód a následne sa vďaka nemu dostať k ďalším dôležitým údajom, ako je napríklad Apple ID.

Uvidíme teda, či spoločnosť Apple tento nedostatok vyrieši, alebo ho naďalej ponechá v iPhone, ako pomerne závažnú bezpečnostnú nedokonalosť. Vedúci softvérového inžinierstva spoločnosti Apple Craig Federighi rozhovore s Johnom Gruberom z Daring Fireball ale pri tejto téme zdôraznil, že Apple na tom pracuje. Nechajme sa teda prekvapiť, ako to dopadne.

V rámci otvoreného beta testovania, ktoré príde už budúci mesiac si budeme môcť „ošahať“ všetky novinky, ktoré nám spoločnosť Apple predstavila počas minulotýždňovej konferencie WWDC 2023. Viac o tom, ako sa dostať ku beta verzii už dnes sa dočítate v tomto článku.

Ak sa chcete o čerstvo predstavenej aktualizácii iOS 17 dozvedieť viac, určite si nenechajte ujsť náš tematický článok, v ktorom sme zhrnuli a podrobne rozobrali všetky novinky.

Prečítajte si tiež  iOS 17 zavedie geniálnu novinku. Odhalí vám tajomstvá iPhonu a apiek

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -