Spoločnosť Apple neustále predstavuje nové produkty a služby, pomocou ktorých sa snaží svojim používateľom zjednodušiť život. Neplatí to však celkom pre ruský trh, od ktorého sa Apple od začiatku vojny na Ukrajine dištancuje. Firma to teraz nechcene potvrdila ďalším krokom.

Ešte v máji 2023 technologický gigant z Cupertina predstavil revolučné aplikácie Logic Pro a Final Cut Pro, ktoré otvárajú najmä profesionálnejšie zameraným používateľom možnosti, ako využiť svoj iPad oveľa efektívnejším spôsobom.

Netreba totiž zabúdať, že tieto zariadenia majú počítačový ARM procesor M1 / M2 z dielne spoločnosti Apple a tak ponúkajú ohromný výkon, ktorý by bol škoda nevyužiť.

Apple Rusom vrátilo peniaze 

Final Cut Pro iPad
Zdroj: iPad

A aj keď sú obe aplikácie Logic Pro a Final Cut Pro dostupné prakticky po celom svete, podľa portálu Appleinsider ich už nemôžu používať ruskí zákazníci. Podľa správy sa apky v krajine nedajú predplatiť ani stiahnuť.

Sťažnosti začali prichádzať ešte včera, pričom ruskí používatelia uvádzajú, že spoločnosť Apple ukončila predplatné pre existujúcich používateľov a taktiež začala vracať peniaze na účet tým zákazníkom, ktorí už za softvér zaplatili.

Aplikácie vraj zmizli aj z ruského App Store a aby toho nebolo málo, používateľom, ktorí si ich stihli nainštalovať zmizla aj možnosť vyskúšať si bezplatnú skúšobnú verziu.

Reklama
Reklama

Aplikácia Logic Pro nezobrazuje možnosti predplatného a tlačidlo „Začať“ je nefunkčné, zatiaľ čo aplikácia Final Cut Pro používateľa nevpustí na uvítaciu obrazovku.

Spoločnosť Apple sa ku tomuto kroku zatiaľ nevyjadrila.

Prečítajte si tiež  Apple chystá nový 14" iPad. Nemá to byť ale model "Pro". O čo teda pôjde?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -