Apple len včera začalo podstupovať ďalšiu nepríjemnu mediálnu kauzu, ktorá poukazuje na fakt, že procesor vyrábaný spoločnosťou Samsung je omnoho horší na výdrž batérie a o čosi horší na výkon ako procesor, ktorý vyrába TSMC. To je celkom kuriózne, nakoľko TSMC vyrába na základe starších výrobných procesov. Applu sa samozrejme nepáči, že sa vlna kritiky valí práve na jeho nový produkt a tak sa k celej veci vyjadrilo!

Vyjadrenie

Spoločnosť Apple sa v pomerne krátkom čase stihla vyjadriť ku kauze #chipgate, ktorá obletela svet prakticky počas včerajšieho dňa. Vyplynulo z nej, že procesor vyrobený spoločnosťou Samsung vydrží asi o 2 hodiny menej ako ten vyrobený v TSMC. To ale podľa Apple nie je celkom pravda a rozdiel, ktorý spoločnosť namerala vo svojich laboratóriach pri bežnom používaní bol približne 2-3%, čo je naozaj zanedbateľná hodnota. K testom, ktoré obleteli svet sa vyjadrila len tým štýlom, že išlo o zavádzajúci spôsob, ako testovať zariadenia na výdrž batérie a pravdepodobne malo aj z časti pravdu.

- Reklama -

Pokiaľ sme sa totiž pozreli na druhú stránku veci, zistili sme, že aj napriek horším hodnotám v neprospech Samsungu je rozdiel vo výkone medzi jednotlivými procesormi naozaj banálny a v reálnom živote ho nemá možnosť spoznať naozaj nikto. Apple má pravdu minimálne v tom, že testy, kde sme mali možnosť vidieť kontinuálne vyťaženie nie sú úplne na mieste a vôbec nemusia hovoriť pravdu. Uvidíme, aká bude reakcia sveta. Dúfajme však, že sa z toho nestane taká nafúknutá kauza ako minuloročný #bendgate. Osobne mám totiž iPhone 6 Plus 12. mesiac a zatiaľ sa mi skutočne ani trošíčku neohol, a to ho zase až tak nešetrím!

iPhone-6s-2GB-RAM

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here