Kód systému iOS v miliónoch riadkov ukrýva mnohé nové funkcie alebo aspoň dohady o testovacích funkciách, ktoré by v budúcich verziách iOS mohli byť zahrnuté. Niektorí developeri sa vyžívajú v skúmaní a hľadaní týchto funkcií. Najnovšie informácie popisujú klávesnicu, podobnej tej, ktorú poznáš z iPadu.

Kód v iOS ukrýva tajnú klávesnicu v iPhone, podobnú tej v iPade

Developer menom Steve Troughton-Smith nedávno poslal tweet na svoj Twitter s krátkym videom, ktoré znázorňuje rozšírenú klávesnicu v iPhone, ktorá umožňuje uľahčenie kopírovania alebo prilepenia textu.

Práve táto klávesnica, ktorá je veľmi dobre známa používateľom iPadov s iOS 10 umožňuje prilepenie, kopírovanie alebo vystrihnutie textu bez tohto, aby si v poli zadávania textu musel podržať prst. Takzvaná klávesnica jednej ruky teda umožňuje zjednodušenie používanie denne používaných gest, ktoré využiješ napr. v Safari alebo iMessage.

V iOS 11?

Treba však dodať, že táto funkcia patrí zatiaľ len medzi skúšobné a zatiaľ neboli verejne testované. Prítomnosť tejto funkcie je viac-menej známa už z kódu v iOS 8, no doteraz ešte nebola v iOS v iPhonoch skutočne použitá. Ak hovoríme, že v iPhonoch, týka sa to len iPhonov s uhlopriečkou 4,7 a 5,5″, ktoré majú obrazovku väčšiu, ako klasické 4″ iPhony. Zatiaľ nie je isté, či Apple časom túto upgradovanú klávesnicu do veľkých, aspoň 5,5″ iPhonov pridá, no teraz je zrejmé aspoň to, že aktuálna aktualizácia iOS 10 túto zmenu neprinesie. To, či sa zmeny v klávesnici a zároveň v zjednodušení používaní úprav textu v iOS 11 dočkáme nevieme. Všetko sa dozvieme časom, možno až na jar 2017, kedy Apple predstaví iOS 11.

side-by-side-keyboard

Zdroj: 9to5mac.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here