Jablková spoločnosť predstavila minulý rok dva naozaj vydarené kúsky. Predstavila iPhone 6S a iPhone 6S Plus, ktoré sa vďaka svojim uhlopriečkam a výkonu predávali takpovediac sami. Od predstavenia sa okamžite začali predávať ako teplé rožky. Podľa najnovšej tlačovej správy, kde Apple prezradilo aj to, kedy ohlási finančné výsledky za 2. kvartál fiškálneho roku však padla informácia, že predstavovanie nových iPhonov sa tento rok konať nebude!

Priveľký úspech modelu 6S a 6S Plus a iPhonu SE

iPhone 6S a iPhone 6S Plus boli neuveriteľne úspešné zariadenia a aj napriek niekoľkým kontroverzným kauzám sa podarilo predať desiatky miliónov kusov. Je to jednoducho fenomén a Apple tým opäť zlomilo rekordy, no zrejme si uvedomilo, že ďalší model taký úspešný byť nemusí.

- Reklama -

Pokiaľ by totiž predstavilo model 7, ktorý by priniesol len pár vylepšení, používatelia by jednoducho nemali dôvod k jeho kúpe a tak by bol záujem podstatne nižší.

Apple práve preto tento rok nebude predstavovať model 7 a ani model 7 Plus ale odloží to na rok 2017. Táto informácia sa nám ani zďaleka nepáči a príliš sa nám nezdá, že by Apple naozaj nemalo predstaviť iPhone počas tohoto roka.

Nikdy totiž ešte iPhone nevynechala. Netreba ale zabúdať, že tento rok už jeden iPhone prišiel, bol to model SE a aj keď to nemusí tešiť každého, možno práve toto bolo zariadenie, ktoré bolo “iPhonom pre rok 2016”.

Na internete sa ešte objavila aj informácia, že by sme sa tento rok predsa len dočkali nových iPhonov ale nešlo by o model 7 ale o model 6SE. Dizajn by bol prakticky veľmi podobný ako pri iPhone 6S a 6S Plus. Viacmenej by sme sa mohli dočkať len drobných zmien s pásikmi na zadnej strane a tiež poriadne vylepšeného fotoaparátu, ktorý v prípade iPhonu 6SE Plus môže mať dve šošovky.

Každopádne netreba zabúdať ani na to, že práve dnes je svetový deň “vtipkárov” a pokiaľ čítaš tento článok až doteraz, asi si pochopil, že šlo o prvoaprílový žart. Každopádne sme radi, že sme ťa mohli nachytať (aj keď si asi trošku nahnevaný). Neber to zle, veď je to len raz do roka! 🙂

iPhone 7 - svetapple.skiPhone SE - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here