Nové iPhony prišli aj slepšou výdržou. Celkovo sa ráta v hodinách, čo je veľmi slušné. Apple nám ale nezverejnilo kapacitu akumulátorov len hodinové vylepšenia oproti minulým generáciám. Dnes ale poznáme kapacitu batérii nových iPhonov.

Poznáme kapacitu batérii nových iPhonov.

Pokiaľ ste pozorne sledovali Keynote, určite vám neuniklo, že nový iPhone 11 Pro ale aj jeho lacnejší braček s označením 11 ponúkajú lepšiu výdrž batérie. Konkrétne 6,1″ LCD displej prišiel s hodinovým vylepšením oproti iPhonu XR. iPhone 11 Pro s 5,8″ OLED displejom potom ponúka omnoho výraznejšiu výdrž, až o 4 hodiny oproti modelu XS. iPhone 11 Pro Max s 6,5″ OLED displejom potom bez problémov vydrží o 5 hodín dlhšie ako iPhone XS Max. To sú fantastické čísla, ktoré určite majitelia s radosťou privítajú a ocenia.

Ako už ale Apple zvykne, viac nám neprezradilo. Dokonca ani v parametroch na svojich stránkach, kde sa tiež dočítame len informáciu o hodinách. Oveľa viac nás ale zaujíma to, o koľko je reálne kapacita väčšia. Ako sme už písali, nové iPhony 11 Pro/11 Pro Max sú o čosi hrubšie ako ich predchodcovia.

Na svete sa objavilo prvé unboxing video iPhonu 11 Pro Max! - svetapple.sk

To by malo mať svoj dôvod práve vo väčšom Li-ion akumulátore. Začneme teda najlacnejším iPhonom 11, ktorý síce vydrží viac, nič prevratné to ale nie je. Jedna hodina navyše predstavuje rozdiel medzi 2942 mAH (iPhone XR) a 3110 mAH (iPhone 11). Tu treba ale podotknúť napríklad aj to, že iPhone 8 Plus mal o 2 a pol hodiny horšiu výdrž ako práve nový model 11. Takže to je už dosť značný posun vpred.

Oveľa výraznejší rozdiel je ale pri iPhone 11 Pro, ktorý prichádza až s kapacitou 3466 mAH oproti 2658 mAH, ktoré ponúkal iPhone XS. To predstavuje rozdiel 4 hodiny výdrže. iPhone 11 Pro Max má potom kapacitu batérie až 3969 mAH zatiaľ čo minuloročný model iPhone XS Max mal “iba” 3174 mAH. Okrem toho netreba zabúdať ani na to, že nové modely ponúkajú aj prepracovaný spôsob strojového učenia. Aj to by mal byť spôsob akým dokážu ušetriť nejaké to percento batérie mimo toho, že akumulátory sú o čosi väčšie.

Vďaka čínskemu certifikačnému úradu

O všetky tieto poznatky a informácie sa postaral čínsky certifikačný úrad TENAA. Vďaka tomu vieme presne určiť kapacitu akumulátorov nových modelov a môžeme si byť istý, že je absolútne presná. Jablková spoločnosť teda konečne urobila to, po čom sme roky volali a sme z toho nadšení. Už dávnejšie sme spomínali, že by sme radšej obetovali niekoľko milimetrov z hrúbky zariadenia aby nám produkty vydržali dlhšie. Po skutočne dlhej dobe sa k tomu Apple dostalo a my sa na nový iPhone 11 Pro mimoriadne tešíme. Rovnako tak sa tešíme aj na nástupcu iPhonu XR, teda iPhone 11.

Prečo iPhone 11/11 Pro nemá 5G? Apple zrejme čaká na technológiu. - svetapple.sk
Poznáme kapacitu batérii nových iPhonov. Sú podstatne väčšie. – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here