Koronavírus evidentne zmenil spotrebiteľské správanie zákazníkov. Podľa najnovších odhadov na to veľmi tvrdo doplatí aj spoločnosť Apple. Tá sa chystá koncom roka uviesť do predaja svoj nový iPhone 12. Pôvodne plánovala vyrobiť približne 30-40 miliónov zariadení (do konca 2020). Ukazuje sa však, že to môže byť výrazne menej…

iPhone má pred sebou ťažké obdobie

O najnovšie informácie z prostredia dodávateľských reťazcov sa postaral DigiTimes. Jeho odhady bývajú zvyčajne veľmi presné. Následujúce čísla teda v Apple nemôžu brať na ľahkú váhu.

Podľa pôvodných plánov mala jablková spoločnosť odoslať zákazníkom do konca roka 2020 cca 30-40 miliónov jednotiek pripravovaného iPhonu 12. Situácia sa ale náhle zmenila a ovplyvnilo to aj počet zariadení. Najnovšie odhady hovoria, že Apple predá iba 15-20 miliónov kusov iPhonu 12. To je v podstate len polovica!

iPhone 12 Navy Blue
iPhone 12

Aj keď analytici neuviedli dôvod zníženého záujmu, je nad svetlo jasné, že za to môže pandémia COVID-19. Ľudia budú zrejme prehodnocovať financie a medzigeneračná výmena smartfónu nebude tak nutná, ako po ostatné roky.

Musíme tu však doplniť informáciu, že práve iPhone 12 bude zrejme predstavený až v októbri. Niektoré úniky dokonca naznačujú, že sa do predaja dostane niekedy začiatkom novembra. Nízke predaje v roku 2020 by teda mohol vyvážiť zvýšený záujem začiatkom 2021.

Netreba tiež zabúdať, že cupertinský gigant plánuje predstaviť až 4 nové zariadenia s tým, že iPhone SE 2. generácie pravdepodobne ešte zlacnie. Dokonca aj základný iPhone 12 bude začínať o cca 100-150$ nižšie ako, minuloročný iPhone 11. To by mohlo prilákať viac zákazníkov, ktorí by možné „straty“ výrazne znížili. Nechajme sa prekvapiť.

iPhone 12 Navy Blue
Apple tento rok predá o polovicu menej iPhonov, ako sa pôvodne predpokladalo.

zdroj

Prečítajte si tiež  Nothing Phone dostáva vítanú funkciu, ktorá poteší majiteľov AirPods
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.