Ak sa už dnes tešíte na to, ako si v septembri vyberiete z krabice svoj nový iPhone 12, mali by ste trochu spomaliť. Je dosť možné, že si naň počkáte o niečo dlhšie ako je to bežné. Možné predstavenie sa s vysokou pravdepodobnosťou presúva na október či dokonca november 2020. Dôvodom je spomalenie výrobného cyklu.

iPhone 12 bude meškať

O nové informácie sa postarala renomovaná agentúra Bloomberg. Tá citovala Hocka Tana, riaditeľa spoločnosti Broadcom (dodávateľ Apple), ktorý tvrdil, že jeden veľký, severoamerický výrobca smartfónov má problémy s oneskorením výrobného procesu.

Aj to zapríčiní celkové posunutie produkcie a následne predstavenie zariadení. Podľa všetkého sa ho dočkáme až v Q4 2020 (október-november-december).

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Môže za to koronavírus

Dôvody sú samozrejme jasné. Za všetkým je koronavírus, ktorý na niekoľko mesiacov ochromil nielen dodávateľské reťazce, ale rovnako aj všetky možnosti cestovania.

Zamestnanci spoločnosti Apple teda nemohli na vlastné oči kontrolovať výrobu a všetky procesy, ktoré sa týkajú produkcie. Podobné činnosti sú pritom nevyhnutné pre dosiahnutie maximálnej kvality zariadení, na ktorej si cupertinský gigant zakladá.

Práve dnes tieto informácie potvrdil aj renomovaný portál DigiTimes. Ten tvrdí, že firma dokončí takzvané „EVT“ (Engineering Validation and Testing) na konci júna, a začiatkom júla môže začať výroba. Zvyčajne sa všetky tieto procesy uskutočňujú už v máji a výroba nabieha začiatkom júna. Aj to nám celkom presne naznačuje, že iPhone 12 príde na trh až v októbri 2020.

iPhone 12 - poznáme rozlíšenie všetkých modelov. Poteší vás!
iPhone 12 – svetapple.sk

Niektoré zdroje sa už dávnejšie vyjadrovali aj o novembri. Pokiaľ by boli problémy v dodávateľských reťazcoch naozaj rozsiahle, nevylúčili by sme to. Na druhej strane sa ale Apple bude určite ponáhľať a nový iPhone svetu ukáže čo najskôr (ako to bude možné). Držíme teda palce, aby už všetko išlo „ako po masle“…

3. dôvody, prečo musí Apple zapracovať na batérii v iPhone 12/ 12 Pro?
iPhone 12 bude meškať. Potvrdzuje to ďalší únik informácií.
Prečítajte si tiež  Nové farebné prevedenie, 30W nabíjanie a ďalšie novinky. Čo všetko prinesie iPhone 14?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.