Pokiaľ sledujete spoločnosť Apple, určite viete, že táto firma vyrába tie najlepšie tablety na svete. iPad je jednoducho fenomén a odkedy dostal vlastný operačný systém (iPadOS) plus počítačový procesor M1, respektíve už M2, jeho schopnosti sú ešte rozšírenejšie.

Problém je však v tom, že ešte stále ide o pomerne obmedzenú platformu. Tým, že macOS nie je vyvinutý pre prácu s dotykovým displejom, Apple ho nijakým spôsobom do svojho tabletu nezakomponovalo a navyše viackrát uviedlo, že to ani nemá v pláne. Dnešný únik ale odhaľuje niečo iné.

Postaral sa oň známy leaker so silným renomé Majin Bu, ktorý na svojom Twitter profile nezvykne zdieľať všetko, čo sa mu dostane pod ruku. Teraz ale ukázal fotku, ktorá nás v redakcii úprimne zaujala.

Majin Bu sa odvoláva na svoje zdroje priamo v spoločnosti Apple, pričom tvrdí, že technologický gigant začal testovať „menšiu verziu macOS“ (zrejme okresanú o niektoré funkcie) na novom iPade Pro s procesorom M2, ktorý môžete na Slovensku kúpiť za najlepšiu cenu tu.

Únik možno odhalil aj názov nového operačného systému 

Na obrázku je síce vidieť iba názov súboru, no ani ten nie je celkom štandardný. Ide o kódové označenie „Mendocino“, podľa ktorého by sa mohla volať ďalšia generácia operačného systému macOS 14.

Uvidíme teda, akým smerom sa bude spoločnosť Apple uberať v budúcnosti, no každopádne to vyzerá tak, že šance na schopnejší operačný systém pre iPad sú vysoké. Práve iPadOS totiž z nášho pohľadu dosť značne zabíja potenciál jablkového tabletu.

A aj keď je pravda, že sa to firme vďaka novým funkciám postupne darí eliminovať, používatelia majú stále pocit, že ide len o rozšírenejšiu verziu iOS. A to nie je pri tablete s procesorom M1 či M2 celkom správne. Napíšte nám svoj názor do komentárov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Návod: Ako obmedziť pohyb (parallax efekt) na iOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -