Cupertinský gigant sa tento rok poriadne rozbehol. Okrem bohatého množstva najrôznejších softvérových noviniek predstavil aj hardvér známy ako Apple Sillicon. Počítače prejdú v dohľadnej dobe na ARM procesory, ktoré sú podobné tým v mobilných zariadeniach. Podľa najnovších správ firma testuje macOS na iPhone.

Apple testuje macOS na iPhone

Aj keď si takúto kombináciu možno neviete predstaviť, v skutočnosti je celkom reálna. Podľa leakera Mauri QHD firma pracuje na novinke, kedy zakomponuje macOS (pravdepodobne v „osekanej“ forme) do svojho iPhonu.

Malo by sa jednať o podobné riešenie, aké má už dnes k dispozícii spoločnosť Samsung s technológiou Dex. Po pripojení zariadenia na obrazovku a spárovaní sa bluetooth klávesnicou/myšou môžete mať zo smartfónu jednoduchý počítač.

Apple testuje macOS na iPhone. Zariadenie môže mať dva operačné systémy.
Apple testuje macOS na iPhone. Zariadenie môže mať dva operačné systémy.

Presnejšie informácie žiaľ nie sú známe, no podľa správy uvidíme výsledok týchto snáh už v dohľadnej dobe. Mohla by to byť dokonca súčasť tohtoročných iPhonov 12. Napovedajú tomu minimálne 2 veci.

V prvom rade je to informácia, že jablková spoločnosť chce zvýšiť základné úložisko na 128 GB. Trochu podozrivý krok nemyslíte? Pokiaľ by mal v sebe iPhone okrem iOS aj zjednodušenú verziu macOS, potreboval by viac miesta na to, aby tu boli dostupné oba systémy súčasne.

Ďalšou vecou, ktorá nás utvrdzuje v tom, že to môže byť pravda je, že Apple pracuje na nových ARM procesoroch Sillicon pre počítače Mac. Tie by mali svojou architektúrou pripomínať čipy v mobilných zariadeniach. MacOS by bol teda s týmto riešením plne kompatibilný. iPhone 12 s extrémne výkonným procesorom „A14“ a minimálne 4 GB RAM môže poskytnúť dostatočné výkonný HW, aby sa dočasne dokázal premeniť na počítač.

Apple testuje macOS na iPhone. Zariadenie môže mať dva operačné systémy.
Apple testuje macOS na iPhone. Zariadenie môže mať dva operačné systémy.
Prečítajte si tiež  Prechádzajú majitelia iPhonu na Samsung?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.