Apple sa vracia ku svojim koreňom. V poslednej dobe začína spoločnosť opäť používať prvky, ktoré v minulosti odstránila alebo nahradila niečim iným. Spomeňme si napríklad na hardvérový „ESC button“ (namiesto Touch Baru) či príchod nožnicovej klávesnice. Teraz tu máme ďalšiu „novinku“, ktorá až takou novinkou vlastne nie je. Ide o startup zvuk v macOS Big Sur.

macOS Big Sur s tradičnou zapínacou znelkou

Pokiaľ ste si v nedávnej dobe zakúpili svoj prvý Mac, pravdepodobne neviete, o čom teraz hovoríme. Ak však používate túto platformu dlhé roky, skoro určite si spomeniete. Približne pred štyrmi rokmi urobila jablková spoločnosť malú zmenu, kedy nové Macy pri svojom spustení nehlásili tradičnú znelku.

Ťažko povedať, aký na to mali kompetentní dôvod, no používatelia si okamžite zvykli. Nejedná sa o nič nutné. Na druhej strane je to ale klasika, ktorú bolo možné aktivovať pomocou terminálu.

V Cuperine sa ju rozhodli ľuďom vrátiť, s príchodom macOS Big Sur. Všimli si to vývojári, ktorý testujú prvú developer beta verziu. Pokiaľ budete počítač v budúcnosti zapínať, po aktualizácii vydá ikonický zvuk. Chýbal vám, alebo naopak prekážal? Napíšte nám do komentára.

https://twitter.com/julipuli/status/1275469652374650881?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1275469652374650881%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.macblog.sk%2F2020%2Fmacos-big-sur-ozivi-zvuk-pri-spusteni-macu%2F

zdroj

Prečítajte si tiež  Vybrali sme 5 najlepších držiakov mobilu na bicykel. Na svoje si príde každý
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.