Spoločnosť Apple by mala podľa rôznych predpokladov niekedy počas tohto roka predstaviť okrem klasických iPhonov 6s a 6s Plus aj aktualizovaný model s označením “6c”. Dnešným dňom sa stala na prvý pohľad veľmi nepríjemná vec, iPhone 6c pravdepodobne unikol na internet. Čo je najhoršie? Spoločnosť Apple ho tam svojim vlastným nedopatrením zrejme dala sama!

iPhone 6c

Či už to bola náhoda, alebo len dobre zinscenovaná udalosť, necháme na tebe. Každopádne sa podľa zahraničných serverov práve pozeráš na zariadenie, ktoré vyzerá rovnako, ako iPhone 5C s tým rozdielom, že na jeho prednej strane nachádzame namiesto home button tlačidla Touch id senzor. Táto fotka bola nájdená na stránkach nového Apple Online Store a spoločnosť Apple ju tam (pravdepodobne) neúmyselne zavesila tak trošku predčasne.

Okrem senzoru odtlačku prstov tu však nenachádzame nič, čo by nás nejako prekvapilo. Zariadenie je v podstate totožné so súčasným modelom 5c. Avšak nevieme, čo sa nachádza na jeho druhej strane (možno duálna led dióda?) a najmä v jeho vnútornostiach, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou prevzal z novšieho modelu 5s.

Každopádne ide o 4″ palcový iPhone, ktorý bude možno vhodnou alternatívou pre tých, pre ktorých je iPhone 6 so 4,7″ displejom príliš veľký. A vieš ty čo? Dávalo by to zmysel. Zariadenie by mohlo byť aj podstatne lacnejšie, čím by Apple mohlo zamieriť aj na trhy alebo do vrstiev, ktoré si doteraz iPhone jednoducho nemohli dovoliť, poprípade používali staré zariadenia, s ktorými už neboli spokojní. iPhone 6c by teda konečne mohol byť tým “lacným” iPhonom, ktorým mal byť už pred dvoma rokmi jeho súčasný predchodca. Samozrejme, fotografia môže byť aj falošná, aj keď to tak nevyzerá, poprípade môže ísť len o render prototypu tohto zariadenia. Jedno je však isté, Apple by sa takéto zariadene naozaj do ponuky hodilo.

iPhone 6c ba fotografií! - svetapple.sk
iPhone 6c ba fotografií! – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.