Spoločnosť Apple intenzívne pracuje na novom iPhone SE, ktorý nahradí súčasný model tretej generácie predstavený v prvej polovici roka 2022. Novinka má priniesť výkonnejší procesor, oveľa modernejší dizajn a konečne aj OLED displej. Celkovo sa vďaka tomu posunie iPhone Special Edition na oveľa vyššiu úroveň. Ako však môže vyzerať?

Na túto otázku v súčasnosti nie je ľahké odpovedať, nakoľko nemáme k dispozícii žiadne CAD úniky alebo vzorky krytov. Každopádne sa viacerí analytici zhodli na tom, že iPhone SE 4 už nebude kopírovať dizajn iPhonu 8, ktorý bol inšpirovaný iPhonom 6 z roku 2014, ale prejde na oveľa modernejšiu vlnu. Tento smartfóny by mal navonok stelesňovať iPhone 14 s plochými hranami, hliníkovým rámom, lesklým zadným sklom a dokonca aj OLED displejom.

Zároveň to má byť prvý iPhone SE, ktorý dostane aj snímač skenovania tváre Face ID, namiesto zastaralého snímača odtlačkov prstov Touch ID.

iPhone SE 4 prejde veľkými zmenami. Dostane aj Apple 5G

Medzi ďalšie inovácie iPhonu SE 4 bude patriť napríklad to, že tento smartfón by mal vôbec po prvýkrát dostať vlastný 5G modem, ktorý si spoločnosť Apple vyvinula a vyrobila plne vo vlastnej réžii. Samozrejmosťou bude kvalitný zadný fotoaparát či ďalšie vychytávky, vďaka ktorým dnes milujeme moderné iPhony.

Predpokladá sa, že Apple tu, ale naopak nepoužije Dynamic Island, ale tento model sa bude spoliehať na klasický výrez pre Face ID. Cieľom bude šetrenie nákladov.

Taktiež iPhone SE 4 zrejme nedostane dva fotoaparáty v zadnej časti (ako iPhone 14), ale iba jeden. Po stránke výkonu sa môžeme tešiť určite aspoň na čip A18, ktorý spoločnosť Apple predstaví na budúci rok v lacnejšom iPhone 16 a iPhone 16 Plus.

No a tým sa dostávame ku predpokladanému dátumu uvedenia na trh. Aj keď je podľa všetkých únikov jasné, že na iPhone SE 4 sa pracuje, pravda je taká, že spoločnosť Apple sa s týmto dostupným zariadením nikam neponáhľa. Veď načo by to robila, keď iPhone 14 je stále pomerne nový a bez akýchkoľvek zmien zostáva v predaji po boku svojho drahšieho bračeka iPhonu 15.

Aj to je dôvod, pre ktorý iPhone SE 4 uvidíme pravdepodobne až v prvej polovici roka 2024. Len aby v tom čase už nepôsobil príliš zastaralo. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone SE 2 z videa je len podfuk!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -