Spoločnosť Apple momentálne rieši obrovské problémy spojené s koronavírusom po celom svete. V záujme zdravia obmedzuje prevádzky obchodov a tak isto zakazuje zamestnancom cestovať do krajín, kde sa pandémia nekontrolovateľne rozširuje. Dnes firma informovala zamestnancov, že bude mať nedostatok dielov a tiež repasovaných iPhonov.

Apple upozorňuje zamestnancov pred nedostatkom repasovaných iPhonov!

Ako sa ukazuje, zákazníci spoločnosti Apple pocítia silu nákazy koronavírusu aj v prípade, že si budú chcieť čo i len reklamovať svoj iPhone.

Najnovšie informácie, o ktoré sa postarala agentúra Bloomberg vychádzajú z toho, že firma začala upozorňovať na problémy svojich vlastných zamestnancov, ktorí pracujú na technickej podpore. V praxi to teda znamená, že každý používateľ si na repasovaný iPhone počká 2-4 týždne v prípade, že si bude uplatňovať nárok na reklamáciu.

Apple so svojimi zamestnancami v tomto prípade nezdieľalo žiadne iné podrobnosti. Nepoznáme teda oficiálny dôvod tejto situácie. Na druhej strane ale vzhľadom na to, aké problémy momentálne spoločnosť rieši, je asi všetkým jasné, čo bude hlavnou príčinou.

iPhone XR bol najobľúbenejší smartfón roku 2019!
Apple upozorňuje zamestnancov pred nedostatkom repasovaných iPhonov!

Mnohé továrne v Číne vôbec nepracujú a ak áno, nie je to na plný výkon. Hlavní dodávatelia spoločnosti Apple museli dokonca svoje fabriky úplne uzavrieť na dobu minimálne dvoch (a viac) týždňov. Bavíme sa o gigantoch ako Foxconn alebo Pegatron.

V súčasnosti sa našťastie všetko začína pomaly ale isto stabilizovať a ľudia majú o niečo menší strach z kontaktu s inými ľuďmi pri robote. Nedostatok pracovných síl je jeden z najväčších problémov, pre ktorý spoločnosť Foxconn vyrába, aj počas dnešných dní, len asi na 50% (pôvodnej produkčnej kapacity).

Podľa odhadov by sa ale malo všetko preklopiť do „normálu“ už koncom tohto mesiaca. Držíme palce. Samozrejme nedostatok náhradných, repasovaných iPhonov, ktoré sú určené na reklamáciu je iba dočasný. Niektoré veci ale v Cupertine jednoducho nevedia ovplyvniť. Dôsledky koronavírusu v Číne a vo svete budeme všetci znášať ešte niekoľko mesiacov…

iPhone 11 utopila v jazere. Po 2 mesiacoch sa k nej dostal funkčný naspäť.
Apple upozorňuje zamestnancov pred nedostatkom repasovaných iPhonov!
Prečítajte si tiež  3 zaujímavé fakty o Apple (#1)
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.