Dá sa rozpoznať repasovaný iPhone?

0

iPhone patrí medzi najpredávanejšie produkty na svete. Ročne sa ich vyrobia milióny kusov a je veľmi pravdepodobné, že niekoľko tisíc nebude úplne v poriadku. Chyby sa jednoducho objavia vždy najmä pri takejto masovej výrobe. Pri reklamácii Apple rovno telefóny mení za nové modely. Nie sú však nové, ako nové. Ide o repasované kúsky. Ako ale rozpoznať, či bol iPhone pôvodný alebo repasovaný?

Repas

V prvom rade by sme chceli upresniť čo to vlastne repasovaný iPhone je. Ľudia sa ho často krát boja, avšak nie je tu skutočne dôvod pochybovať o jeho kvalitách. V zásade ide o to isté, ako keby si si v kamennej pobočke zakúpil celkom nový kúsok. Apple by ako repasovaný model nikdy nepredalo vec, ktorá by už niesla nejaké známky opotrebovania. Tieto produkty obsahujú nové displeje, konštrukciu či baterku. Jediné, čo sa tu môže nachádzať z už používaných modelov sú niektoré vnútorné komponenty. Ináč je to všetko 100% nové.

Telefóny sa dokonca už niekde (samozrejme nie u nás) dajú ako repasované zakúpiť priamo z oficiálnej Apple distribúcie. Majú o čosi lákavejšiu cenovku a ročnú záruku. Ináč sa ale využívajú predovšetkým pri reklamáciách, kde Apple telefóny neopravuje, ale rovno vymieňa za nové kusy.

Ako zistiť či mám repasovaný model?

Ako sme už uviedli vyššie, ak máš repasovaný iPhone, nie si o nič ukrátený oproti niekomu, kto má telefón úplne nový. Tak či onak, ak si svoj iPhone kupoval z druhej ruky a zaujíma ťa, či bol pred tým menený, prinášame ti jednoduchý návod, ako na to. V prvom rade musíš na svojom iPhone navštíviť Nastavenia>Všeobecné>Informácie. Tu sa potom nachádza všetko to, čo potrebuješ vedieť. Dôležitý je tu najmä riadok „Model“. Je v ňom skrytý kód, ktorý vždy začína nejakým písmenom.

  • „M“ – Pokiaľ kód začína písmenom M, jedná sa o úplne nový, ešte nemenený kúsok.
  • „F“ –  Pokiaľ kód začína písmenom F, jedná sa o repasovaný kus. Prešiel však všetkými kritériami.
  • „N“ – Pokiaľ kód začína písmenom N, ide o iPhone vymenený za nový (nie repasovaný) kus.

Niekedy sa stáva, že ani Apple nemá dostatok repasovaných iPhonov na sklade a tak musí vyťahovať nové zariadenia, ktoré ponúka svojim zákazníkom. Tak či onak, ani v jednom prípade sa nemusíš báť problémov so zariadením. Aj repas je v podstate ako nový!

Sériové číslo dokáže určiť o aký kus ide - svetapple.sk

Sériové číslo dokáže určiť o aký kus ide – svetapple.sk

svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk