Spoločnosť Apple urobila veľký krok do neznáma, keď len rok po smrti jej zakladateľa predstavila iPad mini, ktorý Steve Jobs dlhé roky odsudzoval (odsudzoval menšie tablety ako 9,7″). Nikto nevedel ako to dopadne po tom ako na trh prišiel prvý iPad mini. Ako môžme vidieť dnes, dopadlo to viac než dobre a iPad mini sa predával až dodnes. Každopádne všetko sa raz musí skončiť!

Tichá smrť

Musíme priznať, že nás trošku zaskočil fakt, keď sme v ponuke iPadov videli počas minuloročnej Keynote aj dnes už naozaj veľmi zastaralý iPad mini prvej generácie. Každopádne sa predpokladalo minimálne to, že ho Apple nechá z ponuky ďalší rok. Tak sa však nestalo a iPad mini po 8 mesiacoch od poslednej „iPadovskej“ Keynote totálne končí! Jeho smrť však nebola nijako medializovaná a o jeho definitívnom ukončení predaja sme sa dozvedeli len náhodou.

- Reklama -
iPad mini sa už nepredáva - svetapple.sk
iPad mini sa už nepredáva – svetapple.sk

Apple ho, totiž mal na svojich oficiálnych stránkach zaradený v ponuke ešte počas minulého týždňa. Ak si však prišiel na stránky dnes, po prvej generácii najmenšieho iPadu, akoby sa zľahla celá zem.  V ponuke však stále ostáva jeho druhá generácia, ktorá sa okrem jednej farebnej kombinácie a senzoru Touch id od tej tretej prakticky v ničom nelíši. Cena za iPad mini 2 je o čosi nižšia ako za najnovší model a tak si budeš môcť kúpiť prakticky rovnaký tablet o čosi výhodnejšie! Každopádne klasický iPad mini bez retina displeja už v Apple nehľadaj!

iPad mini sa už nepredáva - svetapple.sk
iPad mini sa už nepredáva – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.