Aj vám sa zdá, že iPad mini 5. generácie pôsobí zastaralým dojmom? Nie je to náhoda. Mnoho z jeho vizuálnych prvkov a detailov pochádza ešte z roku 2012, kedy bola na trh uvedená jeho prvá generácia.

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.skNechceme tým samozrejme povedať, že iPad mini je zlé zariadenie. No dizajnovo na svojich väčších súrodencov výrazne stráca. Podľa Marka Gurmana (presnosť 88,7 %) z agentúry Bloomberg sa to ale našťastie všetko zmení, pretože Apple pracuje na nástupcovi.

- Reklama -

Nový iPad mini dostane užšie rámčeky okolo špičkového Retina displeja. Technologický gigant testuje dizajn, ktorý nezahŕňa tlačidlo Home Button ale iba gestá. Tie sú väčšine fanúšikov Apple už notoricky známe z iPadu Air (4. generácie) alebo iPadu Pro.

Rovnako sa objavilo viacero zvestí o tom, že Apple pracuje na väčšej verzii iPadu mini, ktorá by sa mohla pochváliť uhlopriečkou 8,5 až 9 palcov. Jednalo by sa teda o výrazný nárast oproti súčasnému 7,9 palcovému displeju.

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.skZačiatkom tohto roka dokonca unikli obrázky zobrazujúce atrapy iPadu mini. Nie je však jasné, do akej miery bol daný model presný, pretože obsahoval Home Button. Možnú podobu očakávaného zariadenia si môžete pozrieť v našich exkluzívnych renderoch.

Aj základný iPad prejde vylepšením 

Okrem nového iPadu mini 6. generácie pracuje spoločnosť Apple aj na tenšej verzii low-cost iPadu zameraného na študentov. Oba modely by mali byť predstavené koncom tohto roka, takže sa máme na čo tešiť.

iPad mini 6. generácie (2021) - exkluzívne rendery od svetapple.skAgentúra Bloomberg ďalej uviedla, že nový iPad Pro, ktorý by mal vyjsť v roku 2022, bude podporovať funkciu bezdrôtového nabíjania MagSafe a bude tiež schopný nabíjať ostatné bezdrôtové zariadenia (takzvané reverzné nabíjanie). Akonáhle budeme mať viac informácií, dáme vám samozrejme vedieť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.