Apple presne pred dvoma rokmi predstavilo jedno zariadenie, ktoré možno nebolo úplne správnou cestou, ako predať používateľovi niečo staršie za menej peňazí. iPhone 5C ponúkol lacnejšie plastové telo a HW iPhone 5 v čase predstavenia iPhonu 5S, čož znamená, že pokiaľ by Apple nechal v ponuke na tú dobu starší model iPhone 5, používateľ mohol kúpiť riadne zariadenie s hliníkovou konštrukciou namiesto plastového tela za úplne rovnakú cenu. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo si tento smartfón zas až toľko ľudí nekúpilo a práve preto dnes končí!

Apple vyradil 5C

iPhone 5C v súčasnosti doslova zmizol z povrchu zemského a to tak rýchlo, že sa za ním nestihlo ani len zaprášiť. Apple počas Keynote ani len nespomenulo to, že jeho predaje skončili a namiesto toho upozornilo na to, že najlacnejším iPhonom v ponuke bude model 5S. Ten síce príde o 64GB variantu a taktiež o farbu Champagne Gold, ale stále bude špičkovo vybavený na pomery dnešných smartfónov.

- Reklama -

iPhone 5C nebol pre Apple práve zlatá baňa a aj keď sa ho zrejme predalo viac kusov ako počet vlajkových lodí spoločnosti Samsung za posledné dva roky, toto číslo nebolo natoľko vysoké, aby mohlo uspokojiť aj tak obrovskú spoločnosť akou je Apple. Znamená to teda, že nateraz nevieme, či Apple predstaví menší 4″ iPhone s označením 6C. Na jednej strane by mohol, no na strane druhej by vôbec nemusel. Treba tomu nechať chvíľku času.

iPhone 5C - svetapple.sk
iPhone 5C – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.