Aj keď sa to nezdá, spoločnosť Apple nám predstaví nový iPhone 14za jeden týždeň. Novinka klope na dvere a my sa dostávame k únikom doslova na poslednú chvíľu. O ten posledný sa postaral leaker ShrimpApplePro, ktorý má vo svete únikov veľmi dobre renomé. Podľa jeho slov sa máme v prípade iPhonu 14 dočkať dôležitých noviniek v oblasti operačnej pamäte RAM.

Tou hlavnou bude to, že základný 6,1″ iPhone 14 a o niečo väčší iPhone 14 Max so 6,7″ displejom dostanú štandardne 6 GB RAM.

Oproti predchodcom pôjde o tretinové navýšenie, pretože iPhone 13 a iPhone 13 mini ponúkajú v súčasnosti „len“ 4 GB RAM, čo je v niektorých situáciách naozaj cítiť. Technologický gigant však našťastie v roku 2022 prinesie zmenu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Čo sa týka drahšieho iPhonu 14 Pro a iPhonu 14 Pro Max, tu žiadne zázraky v kapacite RAM neočakávajte. Podľa posledného úniku sa máme dočkať rovnakých 6 GB operačnej pamäte, ako minulý rok. K jednej zmene ale predsa len dôjde.

Drahšie „Pro“ modely sa dočkajú sofistikovanejšej technológie RAM

iPhone 14 Pro
Zdroj: The Economic Times (úprava redakcie)

Zatiaľ čo dostupnejšie modely sa majú spoliehať na technológiu LPDDR4X, drahšie „Pro“ verzie budú mať k dispozícii LPDDR5 RAM. Modernejšia technológia v praxi zabezpečí lepší výkon a rovnako aj energetickú úspornosť.

Prečítajte si tiež  Prečo má iPhone stále notch aj keď konkurencia používa omnoho menšie výrezy? Poznáme odpoveď

V praxi však pri používaní nových iPhonov nepôjde o tak zásadný rozdiel, aby ste sa kvôli nemu mali rozhodnúť pre drahšiu verziu. Pôjde skôr o príjemný bonus, z ktorého sa budú môcť tešiť majitelia drahších modelov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -